nyt työ alkaa kohti vaaleja
Suomalaisuus ja isänmaallisuus
142 Rovaniemi
Suomalaisuus ja isänmaallisuus
142 Rovaniemi
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllä
Matula on loputtava, KUN TÄS ON TOSISKIN TYÖTÄ
isänmaallisuus
Heh, heh! Ei todellakaan kukaan enemmän kuin yhden aivosolun omaava käänny persuksi. Kuntavaalit oli käänne, keskusta lähtee nousuun ja persut kuihtuu.
Ihmisiä kauhistutti persujen rikollisia suosiva kuntavaalikampanja. Ehdokkaiksi oli haalittu rikollisia rattijuopoista vauvan tappajiin. Ja kaikki muiden puolueiden jakojäännökset, monta kertaa loikkineet hörhöt.
Eikä ne Halla-ahon puheet yleissitovuuden mitätöimisestä duunareita lämmittäneet, päin vastoin!
Kekkosen aikana Kepu pääsi kasvattavamaan valtaansa pitämällä kokoomusta oppositiossa ja ottamalla sen paikat ulkoministeriössä jonka AKarjalainen nimesi alkoministeriöksi. Kepu toimi yhteistyössä SKDL:n kanssa Kremlin nuolennassa. Eräs tärkeimpiä uudistusprosesseja on että kepu kesytetään nyt ulos eduskunnasta siten että siitä tulee muutaman prosentin puolue. Vaaleissa sillä oli paljon eläkelisiä jotka pian katoavat samoin kun vasliiton eläkeläiset, Kepu ei pärjää kaupungeissa ja vasliitossa on vain eläkeläisiä jotka poistuvat
Kaikkonen ei nuorisosäätiön pääkähmijä, 5 kuukautta linnaa ehdollisena ja jätkä istuu hallituksessa vallassa vaikka on tuomittu kepulainen korruptiorikollinen