Puheissa ainakin mutta teot eivät vastaa sanoja. No eihän se ite niitä puheita teekkään ei edes sisäistä sanomaa joita virkamihet hänelle koitaa tuputtaa. Liekoö ymmärtääkään kirjoitettua tkestiä.
Luulee varmaan että kaikki kansa saa 20 000 e palkkaa ja aamiasirahaa 1 5 000 e ja ilmaiset matkat ja asumiset. Ei muuten ihminen voi puhua muuta mitä tekee.
Luulee varmaan että kaikki kansa saa 20 000 e palkkaa ja aamiasirahaa 1 5 000 e ja ilmaiset matkat ja asumiset. Ei muuten ihminen voi puhua muuta mitä tekee.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei, jos ajattelisi, ei olisi ottanut vastaan sosiaaliapua.
Puheet laatii punaideologian läpitunkema avusta-armeija.
Käyhä se jos ei haittaa
https://youtu.be/T8QrjwfNXUg
ei suomen köyhät kinnosta,,,, mutta jos ulkomailta löytyy joku rescue tapaus, tai isis terroristi, niin heti ilmaisille lomille suomeen.
oma elämä sannalla pyörii taxfree aamiaisten, eu illallisten, velkaantumisen, siis itse ja valtio.... yms puuhissa.
marin perheellä on nyt ollu taxfree aamiaiset, busines finland ilmais rahat pöytälaatikkoyrityksestä, sekä suuret lainat pöytälaatikkoyrityksessä.. - joita ilmeisesti eivät maksa takaisin, vaan jättävät konkurssin kautta veronmaksajille.
itse ovat ostelleet kalliita asuntoja, yms...
Bemari demari puhuu vain teatteri mielessä mutta kun selkäsi käännät niin heti tulee puukkoa selkään äänestäjälle.
Näin olen myös huomannut asian olevan.
Kyllä ajattelee; juurihan hän uhoi kostavansa kansalle tämän aamiaspulinasta aiheutuneen pahoinvoiniin, ja varmaan myös sen kun joutui palauttamaan 14.000e noita rahoja takaisin... Odottakaa siis vain! Kyykytystä on tulossa!
Syskyllä ajattelee meitä. Nostaa meidän veroja, kaikki maksut nousee, palvelut loppuu ja palkat alenee, ja ilmaisty rehottaa.
Mariin nostaa omaa aampularahaa tai muuttaa sen nimen illallisraha ja yöpala.
Marinilla on päälimmäisenä ajatuksena vain demarien pohjaton ahneus .
Erinomainen hallitus nosti työkyvyttömyyseläkettäni 50 eurolla kuussa.
Saa nähdä leikkaako seuraava hallitus kun persut ja kokoomus pääsee valtaan :(
politrukit ajattelee vain omaa napaa....