Anarkisti sisäasiainministeri Ohisalo.

Anonyymi

Nyt on jo outoa että sisäasiainministeri Ohisalo ei tiedä mikä on poliisin tehtävä tässä maassa.
Se on yhteiskuntarauhan säilyttäminen, ei anarkistien laittoman mielenosoituksen turvaaminen.

Outoa on myös se että poliisihallinto on lähtenyt laittomuuden tukemiseen, vaikka se ei lain mukaan ole edes mahdollista.

Outoa että Marin pitää selvää anarkistia, joka rikkoo perustuslakia, hallituksessaan.

Jos me olisimme oikeassa demokratiassa, niin tämä Ohisalo olisi jo entinen ministeri, ja Pasilassa poliisitalossa kiinniotettuna, mutta eihän tämä ole edes leikisti demokratia.

Täällä voi yksi anarkisti oikealla paikalla laittaa jopa poliisihallinnon toteuttamaan laittomuutta, ja kaikki katsovat suu auki vierestä. Ehkä joku näennäisesti paheksuu lehdistön edessä, mutta ei muuta.

Tulevaisuudessa tämä nykyinen Marinin hallitus tullaan muistamaan demokratian syöpänä, milloin kylvettiin yhteiskuntarauhan tuhon siemenet. Toivotaan että silloin nämä henkilöt kaivetaan vastaamaan teoistaan. Ja silloin ei selitykset riitä, vaan vastuut tulee eteen ja ne joutuu kantamaan.

11

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä on tällä hetkellä Suomen historian huonoin sisäministeri ja tulokset näkyvät, tämä tuyppi menee tyhmyydessä jopa ulkoministerimme ohi.

    • Anonyymi

      On kieltämättä riski suuremmankin konfliktin räjähtämisestä. Sitten maa on kusessa. Ja miksi? Marin Ohisalo, siksi.

      Suomen poliisiko pitää homman hanskassa? Hei, älkää viitsikö.

    • Anonyymi

      Maan vakaus on turvattu, koska edelleen poliisien palveluksessa ovat ne kaksi reipasta poliisisetää, jotka jaksoivat kantaa yhdessä pientä BLM-mielenosoitusblankettia Senaatintorilla.
      Hehän ovat poikkeuksellisen hyvin varusteltuja, koska ovat saaneet naaman tilalle naisen sukupuolielimet.
      Vastaavista on Suomen poliiiiiiiiiisivoimat kasattu.

    • Anonyymi

      pääministeri, sisäministeri, ulkoministeri, oikeusministeri samaa sakkia vain vähemmistöjen ja ulkomaalaisten edut kiinnostavat, Suomi on näille kauraa ja voivta poleka suomalaiset alas paitsi omat kaverinsa joille suojatyöpaikkoja ja rahaa riittää.
      Hallitus eroa!

      • Anonyymi

        miten saataisiin tämä joukko eliminoitua laillisesti, kun äänestäminen ei auta. Toivottavasti tässä maassa on "pystyviä" aivoja ja sitten toteuttajat erikseen. On yhteiskunnan pahin syöpä tämä mikä nyt toeksi tiedetään


    • Anonyymi

      Eipä siinä hallituksen ero auta. Tämäkin on puhtaasti henkilökysymys, ja henkilön itsenäisesti tekemä poliittinen teko, anarkismin tukeminen ministerinä.
      Ainoa apu olisi jos tästäkin epähenkilöstä päästäisiin eroon sillä tavalla että se ei voisi palata takaisin politiikkaan, ja ei ainakaan hallitukseen.

      Jos hallitus eroaisi, niin uudessa hallituksessa voisi olla samat pallinaamavihervasurit.

    • Anonyymi

      Siinnähän musiikkitalon vieressä on nurmikkoaa vaikka kuinka, millä voi osoittaa mieltään vaikka monta kuukautta!
      Aikaahan noilla näkyy riittävän, kun työt ei häiritse!

    • Anonyymi

      Nämä roskat voi Mannerheimintien pakokaasuilla lopettaa. Yhteiskunta voittaisi, eivät rasittaisi sosiaalihuoltoa, eivät toistaisi näitä anarkistisia tekojaan.
      Nämähän ovat jo useammassa polvessa olevaa haittaväestöä. Eiköhän näiden isoisoisovanhemmat olleet jo haittaväestöä jotka lisääntyivät kuin torakat.
      Samoilla kaasuilla tämä, mikä se nyt olikaan se bimbo plösö blondi pätkä, mut kuitenkin just se.

    • Pasilassa Ohisalo toistaisi "jännää" joka lauseessa. "Jännää se mielenosoitus".
      Marin olisi tuttia imevä kyynikko.
      Li pitäisi pitkiä monologisia puheita natseista jne
      Sinnemäki inhoaisi omaa sukupuoltaan ja vetäisi kunnolla testosteronia. 😆

    • Anonyymi

      Nyt tulee vähintään yhtä kaheli nainen stadin apul. pormestariksi eli kommunisti Honkasalo.

    • Anonyymi

      Ma 21.6. klo 12 Halla, poliittinen tilanne nyt. Suora. Linkki Suomen Uutisten sivulta. Myöhemmomin netissä

      Ei huolta anarkiasta teille, Sebun silmä valvoo, myös yöllä

      Sebu rusnaa ohisalolaisten anarkistien porukkoja Mannerheimintiellä
      Noin 110 000 katselukertaa
      Striimattiin livenä 17.6. 2021 aamuyöstä
      https://youtu.be/6T7WHgu4EUk

      Kansan puolesta kansan edustaja. Sebu Tynkkynen herättää yöpuheellaan Elokapina-aktivistit

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      206
      3230
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      239
      1620
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      95
      1472
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      92
      1389
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      46
      1344
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      158
      1259
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      12
      1188
    8. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      123
      1019
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      89
      932
    10. Tuntuu liian hankalalta

      Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.
      Ikävä
      47
      829
    Aihe