Niitä ei katso nauramatta ja säälimättä edes Erkkikään ja sekin on täysi hömelö.
SKE:n JuuTuupi lähetykset ovat suuri vitsi,
9
99
Vastaukset
- Anonyymi
hah hah, komppaan.
- Anonyymi
Maltilliset siis nynneröt jäivät ansaitulle kesälomalle joten lähetyksen ovat nyt tauolla, ainakin syksyyn saakka. Döneriä poskeen ja palataan aikaisintaa lokakuussa, jos jotain sanottavaa on.
- Anonyymi
Nynnyt matkii Marcoa. Marco de Wit on ollut kesälomalla ympärivuotisesti jo monta vuotta. Aikooko nynnytkin tehdä kesälomasta ympärivuotisen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nynnyt matkii Marcoa. Marco de Wit on ollut kesälomalla ympärivuotisesti jo monta vuotta. Aikooko nynnytkin tehdä kesälomasta ympärivuotisen?
hah hah, komppaan.
- Anonyymi
Rauhallisesti Mano, rauhallisesti. Ei ole Sken vika jos sinun vuosia jatkuneelle kesälomalle nauretaan kaikkialla. Olethan oikeasti pitkäaikaistyötön. Ja onhan tuo huvittavaa kun olet palstalla väittelevinäsi itsesi kanssa. Mano sitä, Mano tätä. Ja siihen sitten vielä kirjoituksesi ”Mano on kaikkein aikojen suosituin”
- Anonyymi
Mano on ollut jo yli kaksi vuotta yhteen menoon kesälomalla. Kuka fakin älykääpiö maksaa hänen lomansa?
- Anonyymi
Me kaikki veronmaksajat maksamme Manon lomailun.
- Anonyymi
Töissä Mano on ollut viimeksi noin 10 vuotta sitten. Tuli lopputulos ja samalla vankilatuomio.
- Anonyymi
Tuotanuinnii pittää sannoo terveiset kempelleestä kaikille, paitsi sille de wittille, kun kävin vstustmmaan turvapaikanhakijoita. Pihfille kana terkkuja täältä isukilta. Arvatkeehan mitä tilasin juhannus pöyttään?
Arvuuttelun vaihtoehot, jois vain yksi on se oikia:
1 Kolomoe halal-döneriä isoja annoksia, kaksi rullakebabia ja sitte jäläkkäriksi kaksi iskender annosta ranskiksilla.
2 Kuus rullakebabia, 40 falaverl pyörykkee ja sitten döner. Jäläkkäriksi kebab-alasyan erikoinen tuplana.
3 Kymmenen iskender lautasta riisilläja kymmenkunta falafelia. Jäläkkerinä kaksi isoa annosta halal-döneria ja yksi renu.
4 Yksi falaveul pyrykkä ja lighti kokis.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso204091Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1504049Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133146Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai663038Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1492612- 772581
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282293- 311729
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1141564- 201455