Kuoleeko kaikki rokottamattomat persut koronaan?

IS: Kaikki rokotevastaiset tulevat sairastumaan
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008069110.html
Rokotekielteiset, jotka eivät ota rokotetta tulevat sairastumaan koronaan. Tämä on vain ajan kysymys.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksi ottaa itseensä rokotetta joka ei pysy muuntovirusten perässä ja jonka pitkäaikaisia vaikutuksia ei vielä tässä vaiheessa edes tiedetä ?

Kaikki, jotka eivät ota rokotetta tulevat luultavasti saamaan tartunnan. Mutta kyllä sen saman tartunnan tulee saamaan iso osa niistäkin, jotka ovat jo piikkinsä ottaneet. Ei tämä injektio tartunnalta suojaa, sehän on jo hyvin tiedossa. Luultavasti vuoden loppuun mennessä nähdään jo vähän minkälainen soppa tästä vielä tulee.

Rokotettu vaarantaa muiden terveyden, jos ei tajua jatkaa etäisyyden pitoa ja muita varotoimia. Rokote lievittää oireet, mutta rokotettukin voi kantaa ja levittää virusta. Tämä on ihan virallista tietoa.

Äänestä
  • Virossa koronaan kuolleita 1 267 Suomessa koronaan kuolleita 967. Kun katsoo että Virossa on 4 kertaa Suomea vähemmän ihmisiä, Viron kevään brittivariantin korona-aalto teki pahaa tuhoa. Samoin Suomessa olisi käynyt ilman Marinin, Kiurun ja THL:n tiukkoja terveysturvallisuuslähtöisiä koronatoimia mm. matkailurajoituksia, jotka nyt Kokoomuksen ja elinkeinoelämän painostuksesta jouduttiin alasajamaan. Moskovassa ja Pietarissa koronaluvut nyt koko pandemia-ajan korkeimmat ja samalla Pietarissa jalkapallon MM-kisat. Pian saamme Suomeenkin taas tartuntojen nousua mm. Viron ja Ruotsin kautta.

    Äänestä

Hah. Eihän tähän mennessäkään ole suurin osa koronaan sairastuneista rokottamattomista kuollut, vaan enemmistö sairastanut taudin lievänä. 😏

Äänestä

Yksi on kuollut: vasemmistolaisen järki.

Äänestä

Kuolee.

Ja rokotetut myös.
Samoin kuin kaikkien muidenkin puolueiden kannattajat. Rokotettu tai ei.
Ja koskee myös nukkuvien puoluetta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

IS: Kaikki rokotevastaiset tulevat sairastumaan
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008069110.html
Rokotekielteiset, jotka eivät ota rokotetta tulevat sairastumaan koronaan. Tämä on vain ajan kysymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu