117 punikkia pidätettiin elokapinoinnista

Uskomatonta että poliisin piti vetää betoniporsaita kapinoitsijoita suojaamaan kun ovat keskellä ajotietä
Poliisi otti 117 kiinni Elokapinan mielenosoituksista
https://www.verkkouutiset.fi/poliisi-otti-117-kiinni-elokapinan-mielenosoituksista/#c1c186f3
1077
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kummallista tämä persujen viuruaminen. Tuo sakkihan on kaatamassa hallitusta niin kuin persutkin. Väärin sammutettu, vai? Punikit ovat persun pakkomielteitä.

1Äänestä
  • Ei ihmiset pidä siitä että ajodat suljetaan,ja kyllä tämä hallitus vielä hajoaa tämän vuoden aikana.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei ihmiset pidä siitä että ajodat suljetaan,ja kyllä tämä hallitus vielä hajoaa tämän vuoden aikana.

    Joo, traktorit ja turverekat liikenteen tukkona ovat ihan perseestä.
    Hallituksenhan piti kaatua kuntavaaleihin!

    1Äänestä

Persujahan ne olivat.

Äänestä
  • maksavatko sakot ? ovatko huomenna uudestaan ? ihmiset tietävät nykyään kaiken, joten turha jeesustella.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    maksavatko sakot ? ovatko huomenna uudestaan ? ihmiset tietävät nykyään kaiken, joten turha jeesustella.

    Millaiset vanhemmat näillä hihuleilla on,taitaa olla samasta puusta veistettyjä . Toivottavasti kaikille annetaan mojovat sakot mutta tuskin kukaan noita viitsii vaivautua maksamaan .

    Äänestä

Mistäs tiedät, että kaikki oli "punikkeja"?

Äänestä
  • Keitä ne sitten ovat hhhe,ei normaalit ihmiset teitä sulje,mutta kyllä teille vielä laki ja järjestys koittaa. Mutta tälläistä oli odetettavissa kun Vihervasurit hallitukseen pääsee .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Keitä ne sitten ovat hhhe,ei normaalit ihmiset teitä sulje,mutta kyllä teille vielä laki ja järjestys koittaa. Mutta tälläistä oli odetettavissa kun Vihervasurit hallitukseen pääsee .

    Tältä hallitukselta puuttuu kyky puuttua sellaisiin asiohin jotka ovat äänestäjäkunnalle epämieluista,tulevia vaaleja pelätään jo tässä vaiheessa .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tältä hallitukselta puuttuu kyky puuttua sellaisiin asiohin jotka ovat äänestäjäkunnalle epämieluista,tulevia vaaleja pelätään jo tässä vaiheessa .

    Perussuomalaisten puolue hajoaa ainakin kahdeksi eri porukaksi, kun puolueelle valitaan puheenjohtaja Seinäjoella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uskomatonta että poliisin piti vetää betoniporsaita kapinoitsijoita suojaamaan kun ovat keskellä ajotietä
Poliisi otti 117 kiinni Elokapinan mielenosoituksista
https://www.verkkouutiset.fi/poliisi-otti-117-kiinni-elokapinan-mielenosoituksista/#c1c186f3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu