lukee, jonka saa avata vasta 10 vuoden kuluttua.
Siellä lukee suurin piirtein näin.
Kun nyt katsotte Suomea ja muuta Eurooppaa niin oletteko te kantasuomalaiset ja kanta Eurooppalaiset sitä mieltä, että kaikki on hyvin? Teollisuus on romahtanut. Koulut tuottavat juuri ja juuri kirjoittamaan ja lukemaan oppinutta materiaalia. Miltä tuntuu elää ja asua vankina omassa maassaan jossa minareetit kaikuvat rukouskutsuja ja kävely kaupungilla ilta-aikaan ei kuulu keinovalikoimiin? Olisiko kannattanut antaa järjen äänen johtaa politiikkaa idealismin sijaan?
Kutakuinkin näin siellä lukee.
Osaan jo aavistaa mitä Jussi Halla-ahon kirjeessä
7
1197
Vastaukset
- Anonyymi
On ikävää olla oikeassa kun muut paskoo maata.
- Anonyymi
Jotakuinkin näin.
- Anonyymi
Toivottavasti ohisalo ja haavisto ovat vielä hengissä.
- Anonyymi
No sittenhän sitä ei tarvi avata kun sisältö jo tiedetään. Voi olla että siellä lukeekin: hais...aa p..a koko valtiovalta. terveisin irwin g.
Kognitiivisesti PS-puolue jakautuu kahtia. Älykkäänä ihmisenä Halla-aho ei viihdy idioottien kanssa. Ja kun niitä idiootteja on paljon, Halla-aho lähtee.
Toivottavasti idioottipuolueelle löytyy idioottijohtaja, niin Perussuomalaisia äänestävät idiootit voivat jatkaa hurraamista.- Anonyymi
Siellä lukee näin että
Lälä lälä lää, minäpäs olenkin vihreä suvakki. - Anonyymi
Hyvä arvaus. Jotain tuollaista ajattelen itsekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481251- 1581077
- 60886
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27736Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli178729Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51721- 11713
- 8712
- 346698
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78655