Varjus ja Nurmi katkeruudessaan taas jo hiekottaa alatyyliseen ja ammattitaidottomaan tyyliinsä persuja.
Kyllä näillä vihervassurisuvakeiden katkeruus on kovalla tasolla.
Kyllä näillä vihervassurisuvakeiden katkeruus on kovalla tasolla.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Molemmat on kommaritoimittajia ja hallituksen koiria.
Toimittaja Nurmi aloittelee vissiin taas uutta kansanedustaja Halla-ahon elämänkertaa?
Jotakin ihmeellistä täytyy tässä yhdessä kansanedustajassa olla, kun toimittaja Nurmikin uhraa kaiken aikansa Halla-ahosta räkyttämiseen. Tolla konstillako se toimittajaduuni säilyy ilman potkuja?
Kyllä naurattaa vieläkin, kun Varjus kirjoitti: "Käy perussuomalaisten kimppuun kuin raivohullu tehosekoitin."
Nurmi teki kirjan Halla-ahosta, ilman Jussin yhtäkään kommenttia.
Sen tyypin teokset ovat täysin ulkopuolisen kirjoittajan kuvauksia, ei niihin otetakaan mitään haastattelujuttuja. Ei kyse silti ole mistään mustamaalauksesta.
Oli aika huvittava kirja, kaikki HA:n kirjoitukset oli irroitettu asiayhteydestään ja manipuloitu siten että näyttivät pahalta. Täysin valheellinen kirja se ensimmäinen ja aivan varmasti toinenkin, jos sellainen ilmestyy.
Näiden toimittajapoikien takia molempien lehtien journalistinen taso laskee keltaisten lehtien tasolle. Kun ei edes perussääntöä ymmärretä, kirjoitetaan toimittajan ominaisuudessa vain omia mielipiteitä. Se ei kuulu hyvään journalismiin.
Kääntääkö nämä neidit takkinsa, kun persut ottaa vallan?
Halla-ahosta kirjoitettu kirja... nooh, onhan James Bondistakin kirjoitettu kirjoja ja Sherlock Holmesista. Ja Harry Potterista ja hobbiteista. Kaikki teokset ovat fiktiivisiä, vaikka päähenkilöistä yksi ei olekaan.
Nurmi on aivan pellepoika.
Kuka tulee keharin paikalle pygmi vai huulipuna?