Ruotsinnos raamatun: Maa pysyy jos ei katoa jod yksikään laista. Jos laki turmeltuu tulee maailmanloppu väistämättä .
Niin erilaisia ovat raamatun käännökset.
Maailmanloppu alkoi toden teolla 1800 luvulla kun hylättiin adventistit, Jehovan todistajat ja Mahdi. Valittiin kuvat ja elokuvat. Jeremian kirjakin kertoo että rauhaa ei enää tule, vaan vitsaukset.
Maailman pelastaminen epäonnistui. Karitsa ei epäonnistu. Maailman tuhoaminen on helpompaa kuin pelastaminen.
Lain loppu on maailmanloppu
5
129
Vastaukset 5
- Anonyymi
Ruotsinnos ei näytä tuntevan myös pyhän hengen pilkkaa.
Totisesti joka sanoo sinä typerä pääsee suuren neuvoston tuomariksi. Ja joka sanoo sinä hullu saa oikeuden heittää helvettiin.
Teidän tuomarinne tulee olemaan kaikki teidän vihamiehenne. Eivät ystävänne.
Ruotsinnos kertoo paljon asioita eri tavalla ja niin myös saksannos. otisesti: laista ei häviä yksikään kirjain, ei pieninkään piirto, ennen kuin taivas ja maa katoavat, ennen kuin kaikki on tapahtunut.Matt 5:18
Niin tämä maailma katoaa kerran.Laki säilyy vaikka maailma loppuukin,tämä maailma nimen omaan,jeesuken valmistama maailma ei koskaan pääty,johome häneen uskovat olemme matkalla tästä maaimasta.
Itsessämme olemme syntisiä ,jeesusessa vanhurskaista.Mooseksen saama laki päättyy,jeesuksen toiseen tulemiseen,jeesus mikä sanoo hänen sanasa eivät katoa.
- Anonyymi
Kun Jumalan valtakunta tulee 2028 niin tuo valtakunta jauhaa 5metallisen patsaan pölyksi mukaan lukien kulta ja hopea. Kulta on raamattu ja hopea on koraani.
Jumalan valtakunta on ainoa joka voi maailmanlopun ehkäistä. Silloin raamatusta ei toteen tarvitse enää odottaa tai laittaa mitään. Vaan se heitetään myyrille ja lepakoille.
Myös antikristuksen ihmeet alkavat todella 2028. Vielä ei tiedä antikristuksen täyttä roolia Jumalan valtakunnan hyväksi.
Eli odottaa pitää Jumalan valtakuntaa eikä raamatun täyttymystä. Jos raamattu on totta tulee maailmanloppu. Jos Jumalan valtakunta niin tomua jaloissamme on raamattu ja myyrien ihmettelyn kohde.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3261300Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan74909Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61813- 120683
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38672Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt43670Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.53633- 49628
- 50606
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45537
- 32521
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9496Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84485- 22480
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o30455- 79447
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8447Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21421