Puukkohyökkäys Saksassa - 3 kuollut

Meidän paskamedia kirjoittaa innoissaan asiasta mutta suojelee taas tekijää kaikin keinoin. Sen sijaan ulkomaan lehdistöistä löytyy kuvakin josta voi heti päätellä ettei kyseessä ollut Jyrgen tai Walter

https://www.bild.de/news/inland/news-inland/polizeieinsatz-laeuft-noch-verletzte-in-wuerzburger-innenstadt-76883912.bild.html#fromWall
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Olen aina vaatinut kumiveneiden upottamista Välimereen hyvissä ajoin ennen rantaa.

Äänestä

Juu kukahan mahtoikaan olla taas niin? :) :/

"Der Somalier sei polizeibekannt gewesen."

Haluatko ostaa saksan kielen alkeiskurssin? :)
Ensimmäinen ilmainen oppitunti:
Somalier ≠ Suomen lainasana sommelier.

Äänestä
  • Somalier = Staatsbürger von Somalia

    Äänestä

Suomen media ei suojele yöntimoja vaan monikulttuurista unelmaa. Se vaatii uhrinsa mutta on heidän mielestään sen arvoista

Äänestä
  • Monikulttuurisuus on kuin vetelä pska. Sitä ei voi estää tulemasta. JH veti johtopäätökset.

    Äänestä

  • OHO!?

    YLElläkin vissiin joku kommunistista agendaa osaamaton kesäharjpttelija töissä, koska mainitsi jopa tekijän taustan, sekä:
    "Saksassa on viime vuosina tapahtunut useita ääri-islamistien tekemiä terrori-iskuja, joista uusin oli Dresdenissä viime syksyllä. Iskussa kuoli yksi mies ja toinen haavoittui vakavasti. 20-vuotias syyrialaismies sai iskusta äskettäin elinkautisen tuomion."

    Niin. Saksassa todellakin on sattunut viime vuosina moisia usein. Ja joista et ole kuullut hölkäsen pöläystä jos luet pelkkää YLE-pravdaa! :) :/

    Äänestä

no, näköjään saksalaisestakin puurosta voi pahoittaa mielensä ja ryhtyä vastatoimiin puukon kanssa

Äänestä
  • Juu kotoutuksen vika! Väärät napit lataamossa? 👍🏾

    Äänestä

Yllättävän välinpitämättömästi äänestäjät suhtautuvat Suomen islamisaatioon. PS on ainut puolue, joka sitä kritisoi.

Äänestä
  • Muita ei kiinnosta.

    Äänestä

Alkaa olla ihmisten mitta täynnä noita tappaja sosiaalituilla elävistä

Äänestä

Kyseessä on siis somali. Sitä ei YLE saa kertoa.

Äänestä
  • Ylen tehtävä on aivopestä suomalaisia monikulttuurisuuden ideologialle suopeaksi. Ja tämä kaikki suomalaisilta perityllä pakkoverolla.

    Äänestä

  • Ylen budjetti on 500 miljoonaa. Ajatelkaa, miten paljon sillä rahalla voisi auttaa esim. afrikkalaisia lisääntymään siellä paikanpäällä.

    Äänestä

Der Bildissä selviä kuvia ja teksti puukottajaterroristin olevan somali.
Mikäs muu!!?

Äänestä

Eu voisi kieltää kumiveneet sillä suurin osa niistä päätyy nykyään mikromuoviksi välimeereen. Somalit ei oo ihmisiä eikä hauet oo kaloja

Äänestä

Aika vähän, kuin kolme vain, olisihan niitä sentään ollut enemmänkin, paljonhan niitä pakolaisia on Saksassa ja mitä turvapaikan hakijoita. Kyllähän Hitler hommat hoiti kuntoon.

Äänestä

Allahu akbar on taas huudettu joten tämäin tullaan taas kääntämään mielenterveysongelmaksi joka on persujen syytä

Äänestä

Somalisaatio Suomessa ottaa taas askeleen eteenpäin, kun Said Ahmed pääsee kansanedustajaksi Arhinmäen tilalle. Tästä se lähtee !

Äänestä

Kuka noita täällä tarvitsee? Mikä on ollut alkuperäinen syy ja miksi noita tulee koko ajan lisää?

Äänestä
Anonyymi00030

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Meidän paskamedia kirjoittaa innoissaan asiasta mutta suojelee taas tekijää kaikin keinoin. Sen sijaan ulkomaan lehdistöistä löytyy kuvakin josta voi heti päätellä ettei kyseessä ollut Jyrgen tai Walter

https://www.bild.de/news/inland/news-inland/polizeieinsatz-laeuft-noch-verletzte-in-wuerzburger-innenstadt-76883912.bild.html#fromWall

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu