Olen neljän lapsen äiti, nuorin ala- asteella. Tylsiä on nämä juhlapyhät, olen viettänyt sen makaamalla ja netissä haukkumalla lääkäreitä, jotka tahtoisivat minun syövän mt-lääkkeitä. En vaan syö kun on hyviä luonnonlääkkeitä. Kenenkään ei ole pakko syödä lääkkeitä, tuttuni valehtelevat syövänsä. Itse vaan kieltäydyn. Miksikö lääkäriin? Muuten ei kela maksa sairauspäivärahaa.
Lääkärit ovat korruptinoituja, näkee jo k-huijaukseen mukaan menemisestä. Ano onneksi tietää, syksyllä jysähtää.
Lääkärit ovat korruptinoituja, näkee jo k-huijaukseen mukaan menemisestä. Ano onneksi tietää, syksyllä jysähtää.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mikä jyskyy?
Koronako, no senhän voi päätellä. Kun nyt jo kiireellä roudaavat sitä tänne, ennenkun entisistäkään päästiin.
Rokotteet, maskit ei auta. Mutta niihinkin osa turvautuu. Vanhuksille kurjaa, kun taas alkaa varominen ja eristäytyminen.
Poliitikot eivät ainakaan tuossa hallituksessa aja suomalaisten asiaa, juuri sellaista kuin kuvailit. Minä maksan veroja juuri sen vuoksi, että suomalainen pärjää. Ei minkään sotaikäisten ulkomaan sankareiden vuoksi.
Persuthan ei juuri muuta osaakaan kuin haukkumisen.
Onneksi meitä johtaa iloinen, hyväntuulinen demari, Sanna. Nyt saamme kaiken sen mitä tarvitsemme ja joskus saamme senkin, mistä ennen vaan unelmoimme!
Nyt on kerrassaan loistava tulevaisus joka iikalla!