Analyysiä Leveli podcastista

Kun Janne "Rysky" Riiheläinen ottaa Levelin esille Twitterissään, ja laittaa linkin kirjoitukseen siitä herää mielenkiinto:


https://poliittinenkuluttajansuoja.blogspot.com/2021/06/leveli-podcastsalaliitto-huuhaata-ja.html
9627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Katsaus nuorison keskuudessa varsin suositun Leveli-podcastin kyseenalaisiin sisältöihin: salaliittoteorioita, vaalivilppisyytöksiä, rasismia, äärioikeistolaisuutta.
https://twitter.com/veitera/status/1408127860792041476

lurkkaaja II
Kirjoitin artikkelin nopeasti kasvavasta kahden perussuomalaiset jäsenen LEVELI-podcastissa, josta on noussut keskeisimpiä laitaoikeiston alustoja sekä vaalivilppi koronadenialisti väitteiden lähde Suomessa. äärioikeisto salaliitot

Äänestä

Kuka kutsuu itseään "ryskyksi"???? kas kun ei ry55.äksi.

Äänestä

Tuolla tavalla sitä sananvapautta juuri yritetään kaventaa, kun pyritään ylhäältä määräämään mistä saa puhua ja ketkä saavat puhua. Olen joskus kuunnellut Leveliä ja minusta on vaan hyvä, että siellä puhutaan asioista mistä muualla ei juuri uskalleta puhua. Eihän ohjelman juontajien tai vieraiden kanssa tarvitse olla mitenkään asioista samaa mieltä. Voi olla hyvin eri mieltä asioista, mutta silti pitää antaa tilaa niille täysin vastakkaisille näkemyksille mitä itse edustaa.

Äänestä
  • Mediapooli päättää mitä valtamedia puhuu ja pelottelee että mainostulot lähtee jos ei kerro samoja satuja. Tunnetusti MV-lehden mainostulohanat ne katkaisi ja taisi yksi päätoimittaja siinä samassa saada tilatun lähtölipun valtakunnan vihollisena.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mediapooli päättää mitä valtamedia puhuu ja pelottelee että mainostulot lähtee jos ei kerro samoja satuja. Tunnetusti MV-lehden mainostulohanat ne katkaisi ja taisi yksi päätoimittaja siinä samassa saada tilatun lähtölipun valtakunnan vihollisena.

    Jos mediapooli sulki sen kremli lehden, niin nostan sille poolille.

    Äänestä

https://youtu.be/uekJjeAaINQ

Täyttä paskaa ja multikultin ihannointia sekä pilkallista naurua suomalaisille. Lopetus heti!

Äänestä

Sanoisin kuunnelleena, että karmeaa paskaa. Venäjältä ohjattu MV lehti, mutta kuunneltavassa muodossa

Äänestä

Onhan se toisaalta kiva että noilla reppanoilla on tuollaista puuhastelua. Pysyvät ehkä pois pahanteosta kyliltä.

Äänestä

Rysky Riihelä lienee taas jupottelun ohella yrittää sönköttää jotain, se rapajuopon näköinen spurgu Riihelä joka ei edes osaa pesulla käydä, on epäsiisti ja paskasen ruma ukko. Kunnon rantareiska.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun Janne "Rysky" Riiheläinen ottaa Levelin esille Twitterissään, ja laittaa linkin kirjoitukseen siitä herää mielenkiinto:


https://poliittinenkuluttajansuoja.blogspot.com/2021/06/leveli-podcastsalaliitto-huuhaata-ja.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu