Onneksi minulla on tämä vaihtoehto, kaikilla ei ole. Seurakunnat voisi jatkossa perustaa isoja kesäleirejä pride viikon ajaksi.
Vein lapset mummolaan Pride viikon ajaksi
Anonyymi
44385
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Miksi olet kaapissa ja menet vain itse salaa pride kulkueeseen? Vie lapsesi vaan pride kulkueeseen ja tee niistäkin homoja.
Maaseudulla miehet on miehiä ja naiset on naisia. Myös lapset ovat lapsia
Seurakunnille vinkki, järjestäkää lapsille kesäleirejä Pride viikon aikaan.
Se kyllä onnistuu. Tämä on kustannus kysymys. Tarvitaan monta työntekijää ja ruokaakin pitää järjestää. Leiripaikka pitää vuokrata. Turvallisuussuunnitelma pitää laatia. Se on aina tapahtumissa pakollinen. Entä kuljetus?
Jos tarpeeksi lapsia niin oisko 100 euroa per lapsi riittävä?
Jos tarvitaan vaikka kuusi leiriohjaajaa niin palkkakustannus olis jotain 1000 euroa ja päiväraha plus km korvaus. Leirivuokraus isolle porukalle 500-600 euroa. Joku tekee turvallisuussuunnitelman 109 euroa. Ruoka 1000 euroa. Aamupala, päivä ruoka, välipala, iltaruoka ja nuotio grillaus illalla makkaroineen lettuineen.
Jos kyyditys pitää järjestää niin linja-auto kuljettajalla on jotain 400€-600€ per bussi. Jos lapsia olisi tulossa vaikka 200 niin neljä bussia tarvitaan.
Jos ohjelmaa tarvitaan niin vaikka pelle hermanni tilataan. 200 evroa. Erilaisia workshopia voidaan myös pitää. Ulkopuolinen toimitsija hoitaa homman 1200 evroa.
Järjestetäänkö? Sitovat ilmoitukset. Ennakkomaksu. Ei maksun palautusta jos ilmoittaja peruu. Näillä ehdoilla mennään.
Joo, järjestäkää lapsille leirejä joissa kiiluvasilmäinen seurakunnan setä ja pappisetä näyttävät lapsille vähän jänniä juttuja.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pastori-lahetettiin-rippileirilta-kotiin-epaillaan-seksuaalisesta-ahdistelusta/7040044#gs.4gsb1n
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f818d649-54f7-4485-9d31-ee26c8a3aaaa
Homo kulttuuriin kuuluu uskontojen demolisoitaminen
Onko tuo "demolisoitaminen" jotain perslahkolaiskieltä?
Se on PunapPersePunikkien kieltä. Lue Marxisi.
Pervous on vahingollista lapsille
Erityisen vahingollista on kirkonmiesten ja pappien toiminta, se kun on selkeästi rikollista. 10000 lapsiuhria Ranskassa, 3700 lapsiuhria Saksassa, Irlannissa 14500 lapsiuhria, Australiassa 15000 lapsiuhria jne. jne. jne...
Suomessa tapetaan vuosittain noin 10 000 lasta abortilla. Vuosikymmenien saatossa tapettu noin 500 000-600 000. Lasta.
Abortti on jälki ehkäisy. Sitä tehdään sellaista syistä kuin: kännissä unohtui kortsu, sala raskaus, lapset ovat kalliita, sosiaalisista syistä, opiskelu, inhottaa vauvat, mies ei halua maksaa elatusmaksua, feminismi, miehellä on jo perhe, naisella on jo aviopuoliso ja perhe, tämä on jo viides raskaus ja abortti, en tiennyt että raskaus tulee sukupuolisuhteesta, olen 16 vuotta, nainen määrää oman kehonsa joten lapsi pitää tappaa, keksikää itse loput syyt miksi lapset pitää tappaa ennen syntymää....
Ev. lut. seurakunnat on ylintä johtoaan myöten mukana pridettämisessä. 60-luvun lopulta saakka sisään luikerleet marxistit ja nykyisin punavihreät papit ovat märättäneet valtakirkkomme pahoin sisältä päin.
On tottakai poikkeuksiakin, erityisesti pienemmillä ja/tai syrjäisemmillä paikkakunnilla. Vapaat seurakunnat on myös toinen vaihtoehto.
Juu lapset irstaiden kirkonmiesten tai lestadiolaisten sukurutsareiden keskuuteen priden ajaksi.
Järkevä teko.
Pride kulkue on kasa höyrypäitä nolaamassa itseään julkisesti.
Ihan oikein teit. Lapsia pitääkin suojella Pride käännytyksiltä.
Miten ihan asialliseen aloitukseen voidaan tunkea näin paljon paskaisia vastauksia?
Onko Haavisto Jeri-avustajineen mukana pride tapahtumissa?
Valitettavasti kaikilla ei ole isovanhempia Helsingissä tai muissa suuremmissa kaupungeissa.
On jo ikävä lapsia, sunnuntaina illalla haen. Mutta he säästyivät hirvityksiltä.
Maaseudulla voi mennä järven rannalle, ilman että puskista hyppää lähi-itäläisiä
AP . hyvä kun veit turvaan. toivottavasti jatkossa saamme nuo häiriköt pois kaduilta
näin on
oikein hyvä!
Mummo on kiimainen Lesbo jolla päivittäin vaihtuu nais kumppanit!
Näkevätpähän lapset millaista se elämä aikuisena on!
Ei uskoisi, että yli 84 vuotias Mummo on vielä noin kiimainen!
Mummo on varoillaan tukenut ja pitää yhteyttä EU Parlamentaarikko Silvia Modig
kanssa!
hyi
Mummo on jo yli 80 vuotta, mutta kyllä hänellä vielä naisystävänsä kanssa on kovin kiimaisia sessioita!
Yrittävät niitä piilottaa, mutta oven läpi kuuluu ja ikkunasta näkyy!
Mummo oli Kylän ensimmäinen julkinen Lesbo!
Ap: näinhän toimii jokainen vastuullinen lastaan rakastava aikuinen; emme lähde Sodoman synteihin mukaan ollenkaan. Marsijoita odottaa ikävät ajat
miten kävi pride suojatien Turussa`?
heheee
Pride suojatie on Niuvanniemessä nuorten osaston edessä!
Kyllä tietää millaisia nuoria aikuisia sieltä ulos tulee "hoidon" jälkeen!
Jotkut nuoret aikuiset vielä vuosien jälkeenkin lähettävät postia heidän "hoitajilleen ja lääkäreilleen"
Niin! Minkähän takia?
onhan se kivaa kun osaa
Lapset on ollut aivan ihmeissään Mummin tempuista!
Mummi vie aina lapsen kerrallaan "päivä unille" Mummin huoneeseen ja sieltä kuuluu lätinää ja läähätystä!
Joka päivä Mummin ystävättäriä tulee "päiväkahville" ja menevät lasten kanssa mummin isoon huoneeseen ja sänkyyn!
Hallituksen pitäisi tukea tällaisia leirejä.
heillä lienee sana ns "hallussa"
jep
viisas päätös
Ei kannata kun aurinko porottaa.
miksi mummolaan
ajatelkaa että nujo riekkujat (pride marssijat) saavat mellastaa vapaana siten että me muut joudutaan viemään lapsemme ja nuorisomme turvaan. eikös se pitäs olla toiste päin?
samaa mieltä. vähemmistön takia muut kärsii
hyvä idea
Tollaselta pitäs pakkohuostaanottaa lapset. Lastensuojelun tarkotuksena on suojella lapsia epäterveiltä huoltajilta ja epäterveiltä elinolosuhteilta. Tollanen tiukkapipoisuus on aivan varmasti haitaksi lasten kehitykselle.
kannattaa viedä. lapsia ja nuoria koitetaan SETA;n taholta vetää näihin mukaan oikein urakalla. säälittävää ja uskomatonta.