Rakkaat VELJET JA SISARET. ÄLKÄÄ ANNA HEIDÄT HUIJATA TEIDÄT.
On niin paljon syntienpuolustajia ja syntienvahvistajia liikeellä seurakunnissa ja kirkkoissa jotka puhuvat rakkaudellisesti teille halvan armon nimessä ja kannustaa teidät jatkamaan suruttomasti synneissä ja saastassa,, saadakseen teidät mukaan helvettiin jossa kurja on olla yksin.
ÄLKÄÄ MYÖSKÄÄN JUOKSE KIRKKON SUVAITSEMISLIBERAALIS SYNTIEN HIMOJEN VÄHÄTTELY OPPIEN JA SELITYSTEOKSIEN PARISSA.
Ne sanovat että eivät he kumminkaan hyväksyy syntiä mutta eivät myös vastustavat synnin ja hermostuvat minulle kun kehotan heidät hankia ja mennä Oikealla Jeesuksen Tiellä kohti synnittömyyttä ja muutua Hänen kaltaiseksi tässä ajassa !!
1. Joh. 4:17
Näin on rakkaus tullut TÄYDELLISEKSI meissä, että meillä olisi TURVA tuomiopäivänä; sillä sellainen kuin HÄN ON,SELLAISIA MEKIN OLEMME tässä maailmassa.
HE SANOVAT me emme kestä sua ja sinun julistusta Edvin me lähdemme karkuun syntiin ja syntiä tekemään !!!!!
Me emme halua kuunnella sinun julistusta me emme halua riidellä KOSKA ME OLEMME NIIN HYVIÄ SYNTISIÄ !!!! SIIS armahdettuja syntisiä,, me emme kestä sinua.
TIEDÄN SYNTI JA HENKIVALLAT EIVÄ KESTÄ HEISSÄ !!!
MUN JULISTUS JA NIIN HE LÄHTEVÄT MINUA KARKUUN.
Mutta Jumala te ette pääsee kumminkin karkuun vaikka voitte sanoa nyt meillä on rauha rauha joka ei kumminkaan ole kunnes TUOMIOPÄIVÄ TULEE JA TEIDÄT TUOMITAAN TEIDÄN SYNTIENNE MUKAAN KOSKA ETTE RAKASTANEET TOTUUTTA POJASTA VAAN ENEMMÄN RAKASTUITTE SYNTIIIN JA VÄÄRYYTTÄ,, ,,,..JA OLETTE SAANEET ISÄ RAIVOAN VIHAISEKSI JA TUOMIO ON SEN MUKA.
Rakkaat VELJET JA SISARET.
4
56
Vastaukset 4
- Anonyymi
Erosin kirkosta juuri tuon mädätyksen takia. Hoidan uskoani ihan omalla porukalls ja raamatun voimalla. Ei tarvitse kirkko enää kumarrella tai sen mädätystä kuunnella
- Anonyymi
Rukoilen joka aamu ja joka ilta, että tuomio tuli mahdollisimman pian. Miten tätä kärsimystä vielä jaksaa.
- Anonyymi
Siis joku google kääntäjä -teksti, naurettavaa
2. Kor. 6
14 Älkää antautuko kantamaan vierasta iestä yhdessä uskottomien kanssa; sillä mitä yhteistä on vanhurskaudella ja vääryydellä? Tai mitä yhteyttä on valkeudella ja pimeydellä?
15 Ja miten sopivat yhteen Kristus ja Beliar? Tai mitä yhteistä osaa uskovaisella on uskottoman kanssa?
16 Ja miten soveltuvat yhteen Jumalan temppeli ja epäjumalat? Sillä me olemme elävän Jumalan temppeli, niinkuin Jumala on sanonut: "Minä olen heissä asuva ja vaeltava heidän keskellään ja oleva heidän Jumalansa, ja he ovat minun kansani".
17 Sentähden: "Lähtekää pois heidän keskeltänsä ja erotkaa heistä, sanoo Herra, älkääkä saastaiseen koskeko; niin minä otan teidät huostaani
18 ja olen teidän Isänne, ja te tulette minun pojikseni ja tyttärikseni, sanoo Herra, Kaikkivaltias".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471482Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?1831219Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran1051147- 69845
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.59840Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.51781Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.49770Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y28751Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee681704- 51689
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30647Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä32632- 10627
- 87617
Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20593kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14585- 43563
- 31561
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56554- 224544