Moni kertoo kuulleensa Jeesuksen ääntä radiosta. Vääntelin radion asemanupikkaa ja ilokseni Jeesus kertoi merisään. Olisin lähtenyt soutamaan mutta Jeesuksen varoitettua että Kotka-Rankki ohutta yläpilveä myin soutuveneen hyvällä voitolla naapurille joka hukkuikin ensimmäisellä soutureissulla veneen upottua rantakaislikkoon. Jeesus siis pelasti minut elämälle ja onnistuneen venekaupan vuoksi myös taloudellinen tilanteeni on niin hyvä että saatoin lunastaa vanhan veneeni naapurin kuolinpesältä pilkkahintaan. Kiitos siis Jeesus! KIITOS KRISTUS!
Jeesuksen ääni radiossa
26
703
Vastaukset
- Anonyymi
Jos radiossa on vielä takuuta jäljellä niin kannattaa ottaa yhteyttä myyjään.
Täytyyhän radio kuntoon saada. - Anonyymi
Minun radio, ottaa kaukaa, kuuluu jopa enkeleitten laulu.
- Anonyymi
Katsokaa elokuva "White Noise" niin loppuu se radion kohinan kuuntelu....
- Anonyymi
TV7:n Glori B:lle antaa 50€ niin rahaa sataa ikkunoista ja ovista.
Ja minä kun luulin, että työtä tekemällä saa ansiotuloja.
Anna viisikymppiä anna viisikymppiä..- Anonyymi
tällaisia nää uskon-lahkot on, kun usko ei anna mitään lahkoissa, niin on otettava raha edes näytille, - siunauksia . . .
ei tosin raamatunmukaisia, ainakin Jeesus sanoo:
"älkää ottako, laukkua, ei kukkaroa, jne . . .
- Anonyymi
Juuri kuulin kun Jeesus lauloi radiossa liljankukkaa romaniäänellä! Tuli siunattu olo siitä kuuntelusta!
- Anonyymi
Liljankukka on Jeesuksen vertauskuva!
- Anonyymi
Joku on päätynyt jopa siunattuun tilaan, joku Maria vai mikä se nyt oli.
- Anonyymi
1Tess.2:18 Biblia (1776) Sentähden tahdoimme tulla teidän tykönne, (minä Paavali,) kerran ja kaksi, mutta saatana esti meitä.
- Anonyymi
Jeesuksen ääntä ei estä saatanakaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jeesuksen ääntä ei estä saatanakaan!
Naapuri huuti kovasti Jeesusta ja jumalaa apuun kun piikkasi vesijohtoon. Saatanalinen meteli yhden Jeesuksen vuoksi.
- Anonyymi
Sain joskus Jeesukselta telefaksin. Faksissa luki Jeesuksen nimi kaikilla maailman kielillä ja lopuksi Hyvää Pääsiäistä Suomeksi. Tuli siunattu olo siitä faksista
- Anonyymi
Sähköpostia se ei ole vielä tainnut itselleen hommata. Enempi hyppii silmille paperisesta käyttöliittymästä ( good for business).
- Anonyymi
Isoisä soitti aikoinaan haitaria. Yllätyksekseen kerran haitari alkoi soiton aikana puhumaan Jeesuksen äänellä. Jeesus kertoi Kultaisen Harmonikan voittajat ja ennusti seuraavan vuoden voittajan. Isoisäni teki isot rahat vedonlyönnillä haitarikisojen voittajasta
- Anonyymi
Jeesuksen äänen kuulleet saavat voitelun ja menestystä liiketoiminnassa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jeesuksen äänen kuulleet saavat voitelun ja menestystä liiketoiminnassa
Moni rikas kunnioittaa Jeesusta!
- Anonyymi
Jeesuksen soinnukas ääni on parasta mitä ihminen voi kuulla
- Anonyymi
Amen! Opetat raitista opetusta!
- Anonyymi
Jeesuksen soittama oikein harras rumpusoolo kuultiin joskus radiosta. Moni kuurokin radionkuuntelija sen kuuli. Itselläni sydämmen rytmihäiriö parani sitä kuunnellessa!
- Anonyymi
Kiitos Jeesus! Kiitos Kristus!
- Anonyymi
Olet kyllä ensimmäinen, joka on kuullut Jeesuksen äänen radion kautta. Hallelujaa! Kiittäkäämme siitä Jeesusta, joka tekee ihmeitä ilman määrää!
- Anonyymi
Amen!!! Jeesukselle kaikki on mahdollista! Amen!!
JEE
.......SUS
................PELA
............................STAA
J
.E
..E
...S
....U
.....S
......K
.......R
.........I
...........S
...............T
.................U
.....................S - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Amen!!! Jeesukselle kaikki on mahdollista! Amen!!
JEE
.......SUS
................PELA
............................STAA
J
.E
..E
...S
....U
.....S
......K
.......R
.........I
...........S
...............T
.................U
.....................SKiitos Jeesus!!
Thank You Jesus!
Tämä on Juhon kirjoittama viesti.
- Anonyymi
Oletko Juho voitelussa? Miksi käytät nimeä Kuilumies jos olet oikeasti joku Juho?
Anonyymi kirjoitti:
Oletko Juho voitelussa? Miksi käytät nimeä Kuilumies jos olet oikeasti joku Juho?
Persevoitelussa mutta en kuten homot. Voitelen naaraiden perseitä. Omin käsin.
Kiitos Kristus.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997760- 1075577
- 2754841
- 494763
- 743517
- 502808
- 582487
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222438Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292392- 412264