Syksyn tulevat sulkutilat täysin porvarien syytä

Kepu, kokoomus ja ps valiokunnassa ajoivat koronamatkailun avaamista demarien ainoastaan vastustaessa. Tiedätte kenelle itkupotkuraivarit voi loppukesästä tai viimeistään syksyllä ja talvikaudella osoittaa.

SDP jäi yksin – porvarivaliokunta helpottaisi maahantuloa
https://www.verkkouutiset.fi/sdp-jai-yksin-valiokunta-helpottaisi-maahantuloa/#653524d5
Monista Euroopan maista pääsee pian Suomeen ilman testejä, jos eduskunta hyväksyy valiokuntien porvarien vaatimat muutokset.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Pitääpä nostaa syksyllä kun urpoulina alkaa 😎

Äänestä
  • Porvarit: Kokoomus, Keskusta, Perussuomalaiset siis Kokoomuksen ehdotuksesta vesittivät Suomeen maahantulon ehtoja, vaikka oppositioporvarit ovat kovin huudelleet hallituksen "muka" lepsua maahantulorajoituslinjaa, jota oppositioporvarit ovat "muka" vaatineet kiristettäviksi.

    Suomessa on ollut tähän asti kiitos Kiurun ja Marinin THL:n terveysturvallisuuslähtöisen koronapolitiikan Islannin ja Norjan ohella Euroopan ja EU:n tiukimmat maahantulo/matkustusrajoitukset, joita myös EU-johto on vaatinut helpotettavaksi EU:n vapaan liikkuvuuden, siis koronamatkailun palauttamiseksi.

    Porvaripuolueet, jopa persut halusivat EU-johdon vaatiman rajat auki linjan ja juuri kun Deltavariantti nostaa tartuntoja koko Euroopassa ja EU-alueella. Sairas valinta laittaa vapaa liikkuvuus ja bisnes Suomen kansalaisten terveysturvallisuuden edelle.

    Äänestä

SDP Suomen ainoa rajakkipuolue 👍

Äänestä

Mitään sulkuja ei tarvita järkevät käyneet ottamassa rokotteet ja hörhöt voivatkin sitten jäädä ilman.

Huulipunahallitus aiheuttanut ennenäkömättömän velkaantumisen ja paljon turhia konkursseja kun aivan turhaan rajoituksia tehneet ja korona on vaarallinen vain eläteille ei meille työntekijöille tai yrittäjille.

Onneksi keskusta hajottaa hallituksen ja seuraava hallituspohja on kok, ps, kesk, kd jotka aloittavat pakolliset leikkaukset eläteiltä että saadaan velkavuorta pienennettyä!

Äänestä
  • Hallitus jatkaa hallituskauden loppuun vaikka porvarit kuinka itkupotkuraivoaisivat ja seuraava hallitus on Marinin II hallitus.

    Äänestä

  • Jos Suomessa olisi nyt porvarihallitus kokoonpanolla kepu, kokoomus ja PS sekin olisi ottanut valtiolle lisää velkaa vakavan koronakriisin hoitamiseen eli turha porvarien rehvastella. Kokoomus Kataisen sekä hallituksessa että eduskunnassa porvarienemmistöisellä hallituksella on Suomen valtion velkaannuttamisennätys.

    Äänestä

  • eskusta on tämän örvellyksen syypää. Pois hallituksesta ja nurkkaan häpeämään. Sen yrittäjäporukka vain tuhoaa suomalaiset ja heidän rahansa. Keskustahan haki sen EU-jäsenyyden jonka takia olemme kusessa loppuikämme.

    Äänestä

  • Keskusta on kykynsä näyttänyt liian monta kertaa.Oulunseudulta tulee pelkkiä ongelmia ja taustan tiedämme. Jo 50 vuotta sitten huomasin opiskelukaverista että sielläpäin on suuret ongelmat. Näyttää vain pahentuneen.

    Äänestä

Suomalaiset ennen vapaata liikkuvuutta 👌

Äänestä

Sitten tauti tulee, ja rokottamattomat saa immunuteettiä, rokottettuihinhan sen ei pitäs tarttuakko?

Äänestä

Eihän köyhällä ole varaa matkustella ulkomaille potkupallon perässä, että kyllä se on vauraudessa elävien huvia.

Äänestä
  • Tasan näin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tasan näin.

    jep.

    Äänestä

Pervoporvarit ei tässä maassa enää iknä päätä mistään.Taustat on tutkittu ja todettu merkilliseksi.

Äänestä
  • Just niin. Minäkin äänestän ensvaaleissa kokoomusta tai persuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kepu, kokoomus ja ps valiokunnassa ajoivat koronamatkailun avaamista demarien ainoastaan vastustaessa. Tiedätte kenelle itkupotkuraivarit voi loppukesästä tai viimeistään syksyllä ja talvikaudella osoittaa.

SDP jäi yksin – porvarivaliokunta helpottaisi maahantuloa
https://www.verkkouutiset.fi/sdp-jai-yksin-valiokunta-helpottaisi-maahantuloa/#653524d5
Monista Euroopan maista pääsee pian Suomeen ilman testejä, jos eduskunta hyväksyy valiokuntien porvarien vaatimat muutokset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu