Maapallolle arvosana

Anonyymi

Minkä arvosanan annat maapallolle 1-10?

2

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      täytyy antaa täysi 10. En tiedä muuta taivaankappaletta jossa ihmiskunta voisi elää

    • Maapallolla on vain yksi funktio ja se on sama kuin peleillä. Maapallon tarkoitus on tuottaa kokemuksia eli mahdollistaa elossa olemisen tunne fyysisessä todellisuudessa.

      Jumala tuli ihmiseksi, kuten olette kuulleet. Jumala tuli eloon mikro- organismiksi, kasviksi, hyönteiseksi, eläimeksi, kiveksi ja rakennukseksi.

      Kuten järkikin sanoo, niin mitään muuta merkitystä ei elämällä ole kuin kokemusten tuottaminen itselle. Tuo itse on Jumala.

      Maapallo on alusta, joka mahdollistaa tämän kaiken, vähän kuin Windows10. Kokemuksia on laidasta laitaan, eikä tiedetä, kumpi on parempi; hyvä vaiko paha.

      Kokonaisarvoanaksi annan cum laude appropaturin, koka se kuulostaa parhaimmalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      179
      1756
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      987
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      94
      874
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      693
    5. 52
      664
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      567
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      523
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      518
    9. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      24
      485
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      193
      466
    Aihe