Mielipide: Suomi jeesukselle

Anonyymi

Suomi pitäisi mielestäni takavarikoida Jeesukselle rikoksentekovälineenä

14

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö se niin ole ollutkin?
      Siis raamatullisesti kristillisten Kaikkivaltiaan Jeesuksen Nimeen on laittomuuksin palveltu todellisuudessa kristittyjen laittomuuden Barjeesusta:
      "Apostolien teot:13:6 Ja kun he olivat vaeltaneet kautta koko saaren Pafoon asti, tapasivat he erään juutalaisen miehen, noidan ja väärän profeetan, jonka nimi oli Barjeesus"
      Joka on erimieltä niin todistakoon raamatun UT:n kristillisten Jeesuksen lähettäneen kristittyt kehitysmaihin tappamaan ja tapattamaan syyttömiä ihmisiä, lapsiakin?!
      Ellei sitä lähetyskäskyä ole, niin sen antoi Barjeesus ja kristittyjen todellisen "Herra Jumalan" palvelijat: https://www.gotquestions.org/Suomi/saatana-taman-maailman-jumala.htm
      Kristillisten Kaikkivaltias Jeesus EI LÄHETTÄNYT kristittyjä kehitysmaihin HEIDÄN JA HEIDÄN PYHÄN HENGEN nimiin tappamaan ja tapattamaan syyttömiä ihmisiä, lapsiakin:
      https://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
      "Noitavainot nykyaikana
      Vielä nykyään joissakin vahvasti taikauskoisissa ja perinteisiin nojaavissa yhteisöissä harjoitetaan noitavainoja. Nykyajan vainot vaativat tuhansia ihmishenkiä vuosittain.[16] Etelä-Afrikan pohjoisosassa jopa satojen noidiksi epäiltyjen ihmisten uskotaan saaneen surmansa noitavainoissa 1990-luvulla.[17] Kamerunissa järjestetään noitaoikeudenkäyntejä, joissa syytetty voi saada tuomion noitatohtorina esiintymisestä. Lynkkausjoukot ovat polttaneet elävältä tuhansia ihmisiä Tansaniassa, Keniassa ja Zimbabwessa 1990-luvulla. Noitavainot ovat jatkuneet myös vuosituhannen vaihteen jälkeen. Länsi-Keniassa väkijoukot polttivat 11 noidiksi epäiltyä miestä ja naista toukokuussa 2008.[18] Nigeriassa noin 5 000 lasta on hylätty kymmenessä vuodessa vanhempien karkottaessa heidät noitina. Lapsia on syytetty avioeroista, sairauksista, onnettomuuksista tai työn menetyksestä.[19] Afrikan noitavainojen syyt ovat usein myös poliittiset, sillä vaikutusvaltaiset noidat ja noitatohtorit ovat yleensä uudistusten jarruina. Pastorit saavat myös lisämainetta paljastaessaan uusia "noitia". Vuonna 2010 Haitilla tapettiin 45, joita syytettiin koleran levittämisestä voodoon avulla.[20]"

      2.Korinttolaiskirje:11:14 Eikä ihme; sillä itse saatana tekeytyy valkeuden enkeliksi."
      https://www.gotquestions.org/Suomi/saatana-taman-maailman-jumala.html
      Tässä kristittyjen laittomuuden syntienne todellinen sovittaja:
      "Apostolien teot:13:6 Ja kun he olivat vaeltaneet kautta koko saaren Pafoon asti, tapasivat he erään juutalaisen miehen, noidan ja väärän profeetan, jonka nimi oli Barjeesus."

    • Anonyymi

      Suomalaisittainkin on vastaavanlainen tilanne sillä ei kristillisten Kaikkivaltias ole lähettänyt ruotsalaisia suomalaisia turmelemaan laittomuuksin...
      Lainattua tekstiä:
      "Lars Leevi Lestadio oli ruotsalaisen luterilaisen kirkon lähettämä saarnamies joka pakkokäänsi "pakanalliset suomalaiset sivistykseen ja kristinuskoon". Sen opin tulos ja summa näkyy tänään kun satoja, mahdollisesti tuhansia lapsia on raiskattu henkisesti ja/tai ruumiillisesti. Lasten raiskaaminen ruumiillisesti ja/tai henkisesti ei ole koskaan ollut eikä ole suomalaista kansanperinnettä. Moni on tehnyt ruumiillisen ja/tai psyykkisen väkivallan jälkeen itsemurhan, eli, kyseessä ei ole itsemurha vaan psyykkisen trauman joka johti itsemurhaan on aiheuttanut uhrin pahoinpitelijä. Puhumme siis lapsi/ihmisvihasta ja joukkomurhasta. " (IL)'

      • Anonyymi

        Ikävää, mutta en tiedä enkä tunne tarinaa.

        Meidän seurakunnassa ei sellaista ole.

        Inhottavaa jos joku tomppeli ajaa toisen itsemurhaan. Jokainen elämä kun ON arvokas.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ikävää, mutta en tiedä enkä tunne tarinaa.

        Meidän seurakunnassa ei sellaista ole.

        Inhottavaa jos joku tomppeli ajaa toisen itsemurhaan. Jokainen elämä kun ON arvokas.

        "Ei me mutta ne toiset" asenteet eivät ole aina totuuksia. Kirkollisveroja maksavina ja kristittynä uskovaisena on laittomuuden tukija. Ja mikä pahita niin vielä Kaikkivaltiaiden sekä Heidän Pyhnä Hengen Pyhiin Nimiin laittomuuden todellisia Herroja palvelevana eksytettytkin: https://www.minilex.fi/a/rikoslaki-ja-jumalanpilkka
        Matt.25:41 "Menkää pois minun luotani, te kirotut, ikuiseen tuleen, joka on varattu Saatanalle ja hänen enkeleilleen."

        MUTTA, suomalaisilla on perustuslailla suojaattu uskonvapaus, vaikka sitä ei kaikki saa (lapsikaste) joten laittomuudeksi muuttuu Kaikkivaltiaden Pyhyyttä pilkkaaminen ELLEI PALVELE RAAMATULLISIA HERROJAAN HEIDÄN OMAAN NIMEEN; SE EI OLE LAISSA KIELLETTY VAAN ON USKOMVAPAUTTA KOSKEVAN LAIN EHTO.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ikävää, mutta en tiedä enkä tunne tarinaa.

        Meidän seurakunnassa ei sellaista ole.

        Inhottavaa jos joku tomppeli ajaa toisen itsemurhaan. Jokainen elämä kun ON arvokas.

        #......Jokainen elämä kun ON arvokas.#
        On todella hyvä ilmaisu... Kanadasta kaivetaan esiin alaikäisen ruumiita lehdostö tietojen mukaan ja ainakin jotkin tiedot viittavat kirkkoon. Irlannista löysivät ja julkaisivat muutama kuukaisi sitten kristittyjen toimesta 9000 ruumista, yksinhuoltajien lapsia erään tiedon mukaan... jne... Historian tietojen mukaan ei ole pienintäkään epäilystä kristittyjen todellista Herroista. Mutta suuret eksytyksien voimat eivät, sananvapauden Lakia kunnioita, ei edes uskovaisten osalta.
        Mikä suomeenkin miekalla laittomasti tuotiin on laittomuutta edelleenkin vaikkakin Laillistettuna!! Sopii miettiä miten ihmiskuntaa maailmassa ja pienessä suomessa paimennetaan!


    • Anonyymi

      Kenelle niistä? Uskonasioista tuskin puhut...!

      • Anonyymi

        Toisten faktoja laitan esiin sen mukaan kun ne sallitaan tulla esiin.


    • Anonyymi

      Se on ilmeistä. Se on kunniottamuutta. Se on hävyttömyyttäSe on laittomuutta kaikessa voimassaan. Se on syntiä
      https://youtu.be/dyYs3H1u6nA

      • Anonyymi

        En katso antamaasi linkin tietoja, MUTTA;
        Olet ymmärtänyt asian kristillisesti oikein. Onnittelen!
        Pidä se ominaisuudesi sille ei ole ihmisyydenkään kannalta parempaa.


    • Anonyymi

      Usko ja kaste ei pelasta, raamatun mukaan sillä kristillisten Kaikkivaltias Jeesus otti mukaansa Paratiisiin ei uskossa olleen, kastamaton ryövärin eikä Hän ole käskenyt kastaa ketään kristittyjen laittomuuden jäsenyyteen.
      MUTTA
      Lakien ja kieltojen noudattajille on luvattu....
      Jeesuksen evankeliumia Luukkaan mukaan:
      24:49 Ja katso, minä lähetän teille sen, jonka minun Isäni on luvannut; mutta te pysykää tässä kaupungissa, kunnes teidän päällenne puetaan voima korkeudesta."
      Jeesuksen evankeliumia Johanneksen mukaan:
      15:26 Mutta kun Puolustaja tulee, jonka minä lähetän teille Isän tyköä, totuuden Henki, joka lähtee Isän tyköä, niin hän on todistava minusta."

    • Anonyymi

      Siksi kirkon omaisuus tullaan takavarikoimaan valtion haltuun 🤣

      • Anonyymi

        Siksi veronmaksajilta varastetut rahat tullaan palauttamaan veronmaksajille, ja valtio takavarikoidaan jeesukselle, rikoksestekivälineenä! Herramme Jeesuksen Kristuksen nimessä, aamen!


    • Anonyymi

      Ei olisi yhtään pahitteeksi jos käytettäisiin siistimpiä ilmaisuja asioista kirjoittaessa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      106
      1938
    2. 247
      1711
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      61
      1096
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1030
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      63
      997
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      67
      957
    7. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      66
      848
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      37
      837
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      6
      831
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      805
    Aihe