Poliisia ja toista ammuttiin. Poliisi kuoli. Ei mitään uutta.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e3c18cec-f7fe-4965-96cb-4b1d48c04d5c
Ruotsissa kaikki hyvin
36
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä 👍🏾
Lisää maahanmuutto-gutaa sweduille! Sitä saa mitä tilaa! :)- Anonyymi
Onneksi me tilaamme täsmälleen samaa tänne.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi me tilaamme täsmälleen samaa tänne.
Emmä ainakaan! Moon äänestäny persui jo toistakyt vuotta! 👍🏾
- Anonyymi
Länsirintamalta ei mitään uutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi me tilaamme täsmälleen samaa tänne.
Me tilataankin vain valio yksilöitä Somaliasta, paikkaamaan huutavaa työvoimapulaamme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Me tilataankin vain valio yksilöitä Somaliasta, paikkaamaan huutavaa työvoimapulaamme.
Joo koneinsinöörit nostaa meidät siitä velkamontusta johon akkavalta on meidät ajanut !!
- Anonyymi
ketään ei ole pidätetty rikoksesta epäiltynä, eikä pidätetään.
- Anonyymi
Suvaitsevaisuutta?
- Anonyymi
On se vaan melkoista meno ruotsissa. Ei uskoisi, että annettu tuhota maa tuollain.
Kaikenlaista tapahtuu ihan koko ajan. Monessa paikassa suorastaan vaarallista liikkua.
Kuten porukka meni kauppakeskuksen vessaan asiakkaan perässä ja kohta eristettiin koko paikka, kun joku oli laitettu kylmäksi. Tuosta noin vaan.
Sukulaisia asuu Ruotsissa ja kylläpä kuulemma tapahtuu siellä.- Anonyymi
Villi Länsi.
- Anonyymi
Siitä saavat nyt nauttia mitä ovat jo pitkään tilanneet.
- Anonyymi
Napalmia ja hermokaasua kehiin.
- Anonyymi
Palstoilla useat ihmiset väittävät että heidän kokemuksensa ovat hyviä ja että heidän asuinalueilla on rauhallista. Niin, mutta ovatko he asuneet joka paikassa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palstoilla useat ihmiset väittävät että heidän kokemuksensa ovat hyviä ja että heidän asuinalueilla on rauhallista. Niin, mutta ovatko he asuneet joka paikassa?
Siskon tyttären naapurissa asui jo 1990-luvulla kerrostalossa seinänaapusina somaleita. Outoa porukkaa. Elämä alkoi niillä vasta iltapäivällä ja yötämyöten sitten kuului kattiloiden kilinää. En yhtään ihmettele miksi niiden muijat ovat niin tanakoita, mutta sitä ihmettelen miksi ne somaliukot ovat niin laihoja kuin ovat?
- Anonyymi
Ruotsi jo tuhottua aluetta. Alisaatanoiden kanta päässyt jo liian suureksi.
- Anonyymi
Puoliapinat ovat karanneet häkeistään.
- Anonyymi
Jättömaata jo suurelta osin.
- Anonyymi
Lisää aseita kadulle kuten persut haluavat.
- Anonyymi
Löytyihän se syy tähänkin: persut
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Löytyihän se syy tähänkin: persut
Joo, suorastaan väsyttävää nähdä toi persukommentti. Aina ja joka keskustelussa. Tulee vähn turhautunut olo, kun aihe voi olla mitä vaan kissoista kahvinjuontiin. Tyhmyydelle ei voi mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Löytyihän se syy tähänkin: persut
Poliisin tappaminen oli Hullu-Ahon tilaama maksettu palkkamurha. Siitä on olemassa puhelutallenteet Tampereen poliisipäällikön todistearkistossa. Puhelusta ilmenee myös tavoite joka on rotusodan sytyttäminen. Täysin persujen masinoimaa rasistista väkivaltaa.
Päivi L
- Anonyymi
Iloista yhdessäoloa ja hauskoja pelihetkiä, vai miten se meni?
- Anonyymi
Biskopsgården sateenkaaren päässä.
- Anonyymi
Eipä ylittänyt uutiskynnystä aamulla valtamedioissa. Kyllä Trumpin oikeuskäsittelyt herättää mielenkiinnon, mutta kun poliisi murhataan kadulle, niin ei noteerata mitenkään.
- Anonyymi
Siitä näkee mitä mieltä media asiasta on. Ei ruotsalaisilla ole väliä.
- Anonyymi
Syy miksi ei noteerata koska ampujat olivat kutsuttaja sivistyksen tuojia, niin siinä ei muutama poliisin kuolema vaikuta yhtään mitään.
Toveri Moktar nauraa vartin tai jopa kaksi tuolle tapaukselle
- Anonyymi
Ylilaudalla video .satunnainen politiikka.
- Anonyymi
Kohta ammuskelee poliiseja mamut suomessakin...ei mene kauaa....
- Anonyymi
Niin ja se sitten kuuluu ihan normaaliin monikulttuuri menoon
- Anonyymi
Eikö ne ruotsalaiset saa sitä löveenin perseläpeä pois sieltä hallituksesta.
- Anonyymi
Rasistikyttä otti lyijyy ja kuoli. Kohta jo Pirun munaa nuoli.
- Anonyymi
kansankoti on nyt lillasti riki
- Anonyymi
Ei ole taatusti viimeinen kerta
- Anonyymi
Mites ruotsalaisukot on muuttuneet noin väkivältaisiksi? Onks jollain parempi selitys kuin maahanmuutto?
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst25314389Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1483877PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1283742Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1661559En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O211524Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3771518Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn491286Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81071Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok45948En pystynyt vaan vastaamaan...
Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔105837