Humpuukin aika

Anonyymi

Kaiken maailman videota ja youtubea tuppaa facebookkiini. Erilaiset humpuukin myyjät ja puoskarit puhuvat vakuuttavasti ajan ilmestyskirjan pedoista, rajatiedosta, k-huijauksesta ihmiskuntaa vastaan.
Perimmäisenä ajatuksena näyttää olevan jonkun huijaushoidom tarjoaminen, poista pahat energiasi just mun tarjoomalla humpuukilla tai osta luonnonlääkettä 100 euroa 20 pilleriä. Voit jättää kipu/sydän/ diabetes/mt/ms lääkkeesi ottamatta kun ostat tätä. Eikö näitä saa mitenkään vastuuseen, jos joku tosiaan keskeyttää syöpähoidot/ sydänlääkkeet lobotomiahymyisen naisen vakuutteluista?

4

50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole nähnyt yhtään tuollaista vakuuttavaa videota, sen sijaan lukuisia jotka ovat saaneet minut nauramaan ääneen. Jos ihminen on niin säälittävä tollo että uskoo sokeasti tuollaista luokatonta roskaa, niin minkäs sille mahtaa. Kaikille on annettu aivot, mutta toiset eivät jostain syystä osaa tai halua käyttää niitä.

      • Anonyymi

        Ihmisiä on erilaisia. Jos jatsot miten yskovat magneetin tarttumiset, älypölyt, mikrosirut, ilmestyskirjat mikseivät usko jonkun hymistelevän sivelyn suitsukkeen tuoksussa myös parantavan. Tai yrtti x parantaa. Tietysti niillä on parantavia ominaisuuksia mutta ei yrtti x vastaa vaikkapa kilpirauhaslääkettä tai insuliinia.


    • Anonyymi

      Ihminen on kummallinen olento, kun sen pitää kuulua jonkin upporikkaan jenkkijuutalaisen klubiin

      ..oliko se Fecesbook/Fecalbook..vai mikä ulostekirja??

    • Anonyymi

      Ei pidä uskoa kaikkea,tai mihinkään. Siihen päädyin sikapiikin, maskihuijauksen ja rokotteen vuoksi. Onhan se kummaa, että tyrkytetään rokotetta, joka ei kuulemma tuo edes immuniteettiä, eikä estäkkään tartuntaa. Olen ollut siinä luulossa, että rokote estää muutakin kuin vakavan taudin. Mutta uutiset kertoo muuta.Ei nykyään kannata uskoa mihinkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      233
      6931
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      30
      3586
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3278
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      65
      3038
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      99
      2723
    6. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      5
      2623
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      35
      2348
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      38
      2104
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      54
      1841
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      89
      1767
    Aihe