Tiedot Ruotsin puolelta kertoo, että mamujengiläiset ovat olleet vihoissaan poliisille, koska poliisit ovat lisänneet valvontaansa alueella. Ja kuulemma tulee oleen kovaa löytää syyllinen. Tällainen teko on Ruotsissa ennenkuulumaton, mutta maa ei ole enää lainkaan sellainen kuin se kerran oli.
Biskopsgården on ns. mamuvoittoinen ongelma-alue, jossa klaanisota on ollut päällänsä jo pitkään. Vaikka ampumisen motiivia ei toistaiseksi tiedetä, niin on aivan varmaa, että sillä on jotakin yhteyksiä klaaneihin ja ampuja on mamu.
Väärä maahanmuutto tuo aina ongelmia, varsinkin jos tulijat ovat muslimeita. Kuinka vaikeaa suvakkien on tämä ymmärtää?
Terveisin se Tukholman lähiöissä asunut.
Poliisimurhaa Göteborgin Biskopsgårdenissa kuvaillaan teloitukseksi
14
55
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsin feministi poliisit tarviis venäjän omonilta työnäytöksen, miten mamujengi ongelma poistuu maasta..
- Anonyymi
Ehkä ne haluaa kohta Suomen armeijaa apuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä ne haluaa kohta Suomen armeijaa apuun.
Niitä tarvitaan uudellamaalla kohta, ei voida auttaa Ruotsia.
- Anonyymi
Ylen kuudenuutiset ei kertonut mitään.
- Anonyymi
Media EI ole rehellinen, ei puolueeton!
- Anonyymi
Holokausti
- Anonyymi
Haittamaahanmuuttoa siis. Järkyttävä lopputulos.
"GT:n haastatteleman lähteen mukaan jengit ovat olleet ärtyneitä siitä, että poliisi on lisännyt läsnäoloaan alueella."
Pitävät viranomaisia uhkanaan. Ruotsin kannattaisi pakkopalauttaa koko jengi. Tulijoille EI pidä antaa kansalaisuutta, jotta palautus on sujuvaa. - Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa. Tämä on vasta alkua.
- Anonyymi
Ensin ammuskeltiin muuten vain, mutta sitten huomattiin, että paikalla on poliiseja. Virallinen laatumedia.
- Anonyymi
Olisivat tappaneet kusipäiset poliitikkonsa ajoissa. Nyt on jo myöhäistä.
- Anonyymi
Nyt kerrotaan, että poliisi ei ehkä ollut ampumisen kohde. Mutta miten ampuja voi melko lyhyeltä matkalta, niin pahasti erehtyä?
- Anonyymi
erehtyväinen on ihminen, siksi annamme anteeksi. ja rasismi on pahempaa kuin luoti päähän. tässäkin tapauksessa kuolleen poliisin pitäisi tutkiskella itseään ja omia etuoikeutetun valkoisen miehen asemaa sanoo demari.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 496031
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2635947Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?915750Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k374918Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494729Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2174077Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43751- 1503604
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!343192Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.253137