Poliisimurhaa Göteborgin Biskopsgårdenissa kuvaillaan teloitukseksi

Anonyymi

Tiedot Ruotsin puolelta kertoo, että mamujengiläiset ovat olleet vihoissaan poliisille, koska poliisit ovat lisänneet valvontaansa alueella. Ja kuulemma tulee oleen kovaa löytää syyllinen. Tällainen teko on Ruotsissa ennenkuulumaton, mutta maa ei ole enää lainkaan sellainen kuin se kerran oli.

Biskopsgården on ns. mamuvoittoinen ongelma-alue, jossa klaanisota on ollut päällänsä jo pitkään. Vaikka ampumisen motiivia ei toistaiseksi tiedetä, niin on aivan varmaa, että sillä on jotakin yhteyksiä klaaneihin ja ampuja on mamu.

Väärä maahanmuutto tuo aina ongelmia, varsinkin jos tulijat ovat muslimeita. Kuinka vaikeaa suvakkien on tämä ymmärtää?

Terveisin se Tukholman lähiöissä asunut.

14

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruotsin feministi poliisit tarviis venäjän omonilta työnäytöksen, miten mamujengi ongelma poistuu maasta..

      • Anonyymi

        Ehkä ne haluaa kohta Suomen armeijaa apuun.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä ne haluaa kohta Suomen armeijaa apuun.

        Niitä tarvitaan uudellamaalla kohta, ei voida auttaa Ruotsia.


    • Anonyymi

      Ylen kuudenuutiset ei kertonut mitään.

      • Anonyymi

        Media EI ole rehellinen, ei puolueeton!


    • Anonyymi

      Holokausti

    • Anonyymi

      Haittamaahanmuuttoa siis. Järkyttävä lopputulos.

      "GT:n haastatteleman lähteen mukaan jengit ovat olleet ärtyneitä siitä, että poliisi on lisännyt läsnäoloaan alueella."

      Pitävät viranomaisia uhkanaan. Ruotsin kannattaisi pakkopalauttaa koko jengi. Tulijoille EI pidä antaa kansalaisuutta, jotta palautus on sujuvaa.

    • Anonyymi

      Sitä saa mitä tilaa. Tämä on vasta alkua.

    • Anonyymi

      Ensin ammuskeltiin muuten vain, mutta sitten huomattiin, että paikalla on poliiseja. Virallinen laatumedia.

    • Anonyymi

      Olisivat tappaneet kusipäiset poliitikkonsa ajoissa. Nyt on jo myöhäistä.

    • Anonyymi

      Nyt kerrotaan, että poliisi ei ehkä ollut ampumisen kohde. Mutta miten ampuja voi melko lyhyeltä matkalta, niin pahasti erehtyä?

      • Anonyymi

        erehtyväinen on ihminen, siksi annamme anteeksi. ja rasismi on pahempaa kuin luoti päähän. tässäkin tapauksessa kuolleen poliisin pitäisi tutkiskella itseään ja omia etuoikeutetun valkoisen miehen asemaa sanoo demari.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      108
      9763
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      77
      4982
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      66
      4759
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      5
      3243
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2451
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1696
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1487
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      53
      1451
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1414
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1331
    Aihe