ruskea kärmes kylässä

Olin joitain vuosia sitten vierailulla kaverin luona toisessa kaupungissa. Ihan kerrostalo asunto oli. Kolmas kerros. Oli sellaset perinteiset pitkän kaavan ryyppäjäiset. Oli muutama muukin tyyppi. Tää tyyppi oli varsinainen maailmanmatkaaja ja kaikkee kokenu tropiikissa.

No ei siinä mitään. Alettiin viettää iltaa. Päiviä kului.. ja pitkän juopottelu putken jälkeen alkoi paskattaa. Ajattelin että nyt lentää perinteisiä ripuloisia pönttöön.

No näin ei käynykkään vaan suolistosta suljahti sujuvasti sulkulihaksen kautta pitkä kiekura kiinteähköä kakkaa. En sitä sen kummemin katsonu tietenkään..en ole pervo. Mutta havainnoin sen olevan ainakin 80 senttii pitkä kiekura. Laitoin kannen sitten kiinni ja vedin pöntön.

Menin sohvalle istumaan. Osa oli kuukahtanu kello oli varmaan jotain kuusi aamulla. Juomia pöydällä jne. Joo sitten sammahdin väsymyksestä minäkin.

Heräsin yhtäkkiä kauheaan karjasuun ja tää maailmanmatkaajakaveri tuli vessasta hädissään ja sano että jonku kauhea ruskea käärme on tullu putkistosta pönttöön.

Tärisevin käsin osoitti vessan ovea no.. me mentiin parin muun kaverin kanssa katsomaan. Minä jo aavistelin kyllä mutta en tietenkään maininnu sen olevan meikän tekele.

Joo siellä se oli ja me katottiin sitä ja minäkin muka kummastelin. Alkoi melkein naurattaa mutta pidin pokkani. Nappasin pöntönpesuainetta ja heitin pönttöön ja sanoin muille myrkyttäneen sen ja sen jälkeen vetäsin pöntön ja suljahti kärmes pois pöntöstä.

Ei tietenkään voitu sanoo jos nuo toisetkin arvasivat sen olevan pelkkää kiinteetä paskaa kiekurana.

Jäi mysteeriksi kaverilleni kyllä mutta muutaman paukun jälkeen unohdettiin koko asia kunnes jostain syystä äsken veskissä muistin tämän asian. Nauraa röhötin ääneen kun en silloin voinut.

Että semmosta paskaa tällä erää.

4

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruskea metrilenkki. Omasta takaa?

    • Anonyymi

      Mustia kärmeit pelkään eniten, niit hpytoneit, Pystyvät syömään sammuneen juopon noin vain.
      Ne kasvavat saaliin päälle, kerrotaan.

      • Tiedän ja oon nähny kuvia kun juopunut intialainen kyläläinen on sammunu maastoon ja pyyton tullu ja syöny. Intiassa maaseudulla on vaarallista sammua maastoon. Jos ei kärmes niin tiikeri tai fanaatikkohindu jos oot kuitenkin kristitty.


    • Hindut on aloittanu etnisen puhistuksen intiassa,. kiitos fanaatikko pääministeri. Suurin ongelma on liikakansoitus ja SAAsTE. Ei kristityt eikä muhikset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      2638
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      230
      1457
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      84
      1330
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      80
      1215
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      40
      1206
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      133
      1085
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      11
      1032
    8. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      116
      920
    9. Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen

      Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.
      Ikävä
      28
      888
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      78
      820
    Aihe