ruskea kärmes kylässä

Olin joitain vuosia sitten vierailulla kaverin luona toisessa kaupungissa. Ihan kerrostalo asunto oli. Kolmas kerros. Oli sellaset perinteiset pitkän kaavan ryyppäjäiset. Oli muutama muukin tyyppi. Tää tyyppi oli varsinainen maailmanmatkaaja ja kaikkee kokenu tropiikissa.

No ei siinä mitään. Alettiin viettää iltaa. Päiviä kului.. ja pitkän juopottelu putken jälkeen alkoi paskattaa. Ajattelin että nyt lentää perinteisiä ripuloisia pönttöön.

No näin ei käynykkään vaan suolistosta suljahti sujuvasti sulkulihaksen kautta pitkä kiekura kiinteähköä kakkaa. En sitä sen kummemin katsonu tietenkään..en ole pervo. Mutta havainnoin sen olevan ainakin 80 senttii pitkä kiekura. Laitoin kannen sitten kiinni ja vedin pöntön.

Menin sohvalle istumaan. Osa oli kuukahtanu kello oli varmaan jotain kuusi aamulla. Juomia pöydällä jne. Joo sitten sammahdin väsymyksestä minäkin.

Heräsin yhtäkkiä kauheaan karjasuun ja tää maailmanmatkaajakaveri tuli vessasta hädissään ja sano että jonku kauhea ruskea käärme on tullu putkistosta pönttöön.

Tärisevin käsin osoitti vessan ovea no.. me mentiin parin muun kaverin kanssa katsomaan. Minä jo aavistelin kyllä mutta en tietenkään maininnu sen olevan meikän tekele.

Joo siellä se oli ja me katottiin sitä ja minäkin muka kummastelin. Alkoi melkein naurattaa mutta pidin pokkani. Nappasin pöntönpesuainetta ja heitin pönttöön ja sanoin muille myrkyttäneen sen ja sen jälkeen vetäsin pöntön ja suljahti kärmes pois pöntöstä.

Ei tietenkään voitu sanoo jos nuo toisetkin arvasivat sen olevan pelkkää kiinteetä paskaa kiekurana.

Jäi mysteeriksi kaverilleni kyllä mutta muutaman paukun jälkeen unohdettiin koko asia kunnes jostain syystä äsken veskissä muistin tämän asian. Nauraa röhötin ääneen kun en silloin voinut.

Että semmosta paskaa tällä erää.

4

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruskea metrilenkki. Omasta takaa?

    • Anonyymi

      Mustia kärmeit pelkään eniten, niit hpytoneit, Pystyvät syömään sammuneen juopon noin vain.
      Ne kasvavat saaliin päälle, kerrotaan.

      • Tiedän ja oon nähny kuvia kun juopunut intialainen kyläläinen on sammunu maastoon ja pyyton tullu ja syöny. Intiassa maaseudulla on vaarallista sammua maastoon. Jos ei kärmes niin tiikeri tai fanaatikkohindu jos oot kuitenkin kristitty.


    • Hindut on aloittanu etnisen puhistuksen intiassa,. kiitos fanaatikko pääministeri. Suurin ongelma on liikakansoitus ja SAAsTE. Ei kristityt eikä muhikset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      3994
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2679
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      41
      2667
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2425
    5. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2393
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      312
      2230
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1969
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1643
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      48
      1592
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1497
    Aihe