Reppureissaajia kännykät kädessä taas näkyvillä!

Anonyymi

Täällä PK- seudun eräässä mamulähiössä on eräs näkymä päivittäinen. Nimittäin UUSI tummaihoinen nuori mies reppu selässä ja kännykkä kädessä.

Mistä noita matuja ilmestyy jatkuvaan tahtiin, kun kerta mamujen tulo on ihan romahtanut valtamedian mukaan? Voisiko joku valaista minua tuosta ihmeellisestä ristiriidasta?

6

71

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä!

      Todella nopeasti Välimeren ylittänyt matu saadaan roudattua Suomeen. Ei voi muuta kuin ihailla tuota logistiikan tehokkuutta. Ainakin jossain suhteessa Bryssel toimii pätevästi, valitettavasti…

    • Anonyymi

      Kuulemma Liettuan kautta tulee ja mielellään hakeutuvat juuri Suomeen sosiaaliturvaan

      • Anonyymi

        Niin? Tarkoitat siis Valko- Venäjältä lähetetyistä mamuista? Jos nyt maata kiihkeästi inhoavan valtamediamme väite on tosi. En kyllä tajua, miten afrikkalaisia olisi päätynyt paljon juuri Valko- Venäjälle kaikista maista!?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin? Tarkoitat siis Valko- Venäjältä lähetetyistä mamuista? Jos nyt maata kiihkeästi inhoavan valtamediamme väite on tosi. En kyllä tajua, miten afrikkalaisia olisi päätynyt paljon juuri Valko- Venäjälle kaikista maista!?

        vasemmisto vaikuttaa suomessa maahanmuutolla ja keskusta

        kovaa peliä ihmisillä


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4706
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3882
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      198
      3751
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      86
      2163
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1308
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1192
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      157
      1162
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1065
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe