Kaleva ja Wille Rydman edustavat kokoomuksen persujaosta, miten liberaalista Helsingistä tulee tuollaisia kansanedustajia?!
Se on varma että jos kokoomuksen johto ei irtisanoudu Kalevan ja Rydmanin linjasta liberaalit siirtyvät vihreisiin. Lukekaa millaista tarinaa tämä tuleva kansanedustaja kertoo, vastenmielistä luettavaa:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008089653.html
Atte Kaleva nousee eduskuntaan!
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Olisi ollut parempi, että olisi jäänyt sinne Jolon saarelle...
- Anonyymi
Tuosta lahtarista maksettiin ties kuinka paljon lunnaita...
- Anonyymi
Kaleva on tuskin koskaan käynyt Jolon saarella.
- Anonyymi
Miksi liberaalit "kokoomuslaiset" siirtyisivät vihreisiin?
Vihreät on nykyään sosialistien (piilokommunistien) hallussa. Vihreät ei ole enää kokoomuksen puisto-psasto kuten entisaikaan vaan puhdasta neo-marxilaista hapatusta. - Anonyymi
Kiitos linkistä, olipa harvinaisen järkeviä ajatuksia Atelta.
Kaikki Kokoomuslaiset ei siis olekaan ääri-islamin kannattajia!! - Anonyymi
Minäpä tein testin iltalehdestä tai iltasanomista se on mitä tiedät armeijasta pärjäsin peräti everstin arvoisesti ei siihen juuri mitään tietoa tarvinnut. Hauskaa jos joku vielä ottaa tosissaan sama kun sähköyhtiöiden puhelinmyyjät myy sähköä lähes ilmaiseksi tai arvometallia romunkeräykseen kyselevät puhelinmyyjät kun mitään arvometallia ei omista.
- Anonyymi
Juttu oli ihan kun räätälöity jonkun suomi24 keskustelujen pohjalta. Että nyt on Suomessa jotai neuvostopuhetta. On se täälläkin ongelmat jos pitää uhkakuvat repiä jostain hömppäpalstoilta.
- Anonyymi
Jos kokoomus ei erota Kalevaa ja Rydmania puolueesta kukaan kunnon ihminen ei kokoomusta äänestä!
- Anonyymi
Kaikki oman työnsä tuloksilla elävät järkevät ihmiset äänestävät Kokoomusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki oman työnsä tuloksilla elävät järkevät ihmiset äänestävät Kokoomusta.
Niin tai vaihtoehtoisesti myös perussuomalaisia. Näillä puolueilla alkaa olla yhtenäinen näkemys haittamaahanmuutosta. Hieno juttu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin tai vaihtoehtoisesti myös perussuomalaisia. Näillä puolueilla alkaa olla yhtenäinen näkemys haittamaahanmuutosta. Hieno juttu!
Älä valehtele, suurin osa kokoomuksen äänestäjistä ei tahdo missään olosuhteissa kokoomusta persujen kanssa samaan hallitukseen. Persut ovat ihmisvastaisia rasisteja, he jäävät ikuiseen oppositioon rähisemään!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä valehtele, suurin osa kokoomuksen äänestäjistä ei tahdo missään olosuhteissa kokoomusta persujen kanssa samaan hallitukseen. Persut ovat ihmisvastaisia rasisteja, he jäävät ikuiseen oppositioon rähisemään!
Älä nyt viitsi rähistä, sinä "suvaitsevainen" vihervasemmistolainen blm-polvisteleva anarkofeministi!
Kyllä se lähinnä sinä olet ihmisvastainen, mitä tulee kantasuomalaisiin työssäkäyviin ja lihaa syöviin kunnon kansalaisiin. Siis enemmistökansalaisiin.
- Anonyymi
Helsingistä on jo kaksi äärioikeistolaista kokoomuksen kansanedustajaa, Kaleva ja Rydman. Täysin kestämätön tilanne, puoluejohdon on toimittava!
- Anonyymi
Eihän tuo nyt mitään, kun varapormestariksi valittiin juuri äärivasemmistoa ja anarkismia edustava paksuhko turhake.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2757910Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat654597Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2773924SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden522599Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12067Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31602Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51467- 1061443
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401352Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01341