Eikö Liettuan ja Latvian matut olekaan rikkaus?

Anonyymi

Kun Eu:n johto sanoo, että Valko-Venäjä käyttää siirtolaisia painostukseen? Höh, superosaajia kaikki!

14

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi tarvitsee maahanmuuttavaa työvoimaa ja hyvä että sitä saadaan yhteiskuntamme eri sektoreille.

    • Anonyymi

      Valehtelu on EU:n kovinta ydintä.

    • Anonyymi

      Liettuassa julistettiin hätätila 500 Matun rsjanylityksestä....Suomessa ei edes 30 000 Matun määrästä

    • Anonyymi

      Niinpä!

      Kun matutulva tulee lännestä ja Ruotsin kautta, on se pelkkää rikastamista? Raja on täysin auki!

      Mutta jos tulee vähänkin matuja idästä ja Venäjän rajan yli, niin hälytetään koko rahavartiosto, poliisivoimat ja armeijakin heitä estämään?

    • Anonyymi

      Irak tyhjentää ilmeisesti vankiloitaan ja Valko-Venäjä saa siitä jotain rahallista hyötyä!

    • Anonyymi

      Näkihän jo noista kuvistakin mitä katselin ja näytettiin, näähän on samaa juoksuporukkaa mitä noi kaiki valhehtelijat ovat

    • Anonyymi

      Suomessa ainoastaan nämä roistot muuttuvat rikkaudeksi.

    • Anonyymi

      Näyttäsi siltä , että liettualaiset ottavat toisenlaisen kannan näihin " turvapaikanhakijoihin" kuin kreikkalaiset taannoin.

      Kaikki hätää ja vainoa paenneet pääsevät Liettuaan turvaan. Ainoa ongelma on nyt vain se , että hädänalaiset eivät halua liettualaisten suojelua , vaan mieli tekisi jatkaa matkaa Euroopan Unionin ytimiin.

    • Anonyymi

      Suomalaisiakin on lähetetty Liettuaan torjumaan tulijoita. Toista oli vuonna 2015 Ruotsin rajalla, meikäläiset sotilaat olivat riemumielin vastassa laukkuja kantamassa ja majapaikkoja järjestämässä.

      • Anonyymi

        Ei me voida mitään ...suvakit lauloi kuorossa.


      • Anonyymi

        Jakorasia suvakit tosin ehkä omalta osaltaan vähensi puskaraiskauksia..


    • Anonyymi

      Ja sitten 17 vuotiaita jokainen partanaama joka hakee turvapaikkaa ja passit hukassa

      • Anonyymi

        kuvista päätelle noil on harvinnaisen pitkät silmäth kaikilah


    • Anonyymi

      "Suomalaisiakin on lähetetty Liettuaan torjumaan tulijoita. Toista oli vuonna 2015 Ruotsin rajalla, meikäläiset sotilaat olivat riemumielin vastassa laukkuja kantamassa ja majapaikkoja järjestämässä"

      - Näin. Tässä jälleen tyypillinen väärinkäsitys ja urbaanilegenda. Siis Liettuan rajallahan EI torjuta yhtään mitään / ketään tulijoita. Kaikki siis otetaan vastaan , mitä valkovenäläinen tsaari suvaitsee Euroopan Unionin jäsenmaahan ohjata.

      Siellä rajalla siis rekisteröidään kaikki hädänalaiset ja heille järjestetään majoitus. Myöhemmin sitten Ohisalo&Kumppanit saavat ottaa kantaa " taakanjako-ongelmaan" kun Liettuan raja-alueella alkaa telttaleirit täyttymään.

      .... Suomikin tullee saamaan osansa , vaikkakin kuulemma mieluiten nämä tulijat pakenisivat kaikista mieluiten hätää ja vainoa Saksaan -Ruotsiin ja muihin kehittyneisiin maihin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      79
      9011
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      162
      5682
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      135
      5107
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      25
      3939
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3490
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      56
      3418
    7. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      103
      2781
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      40
      2761
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2751
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1777
    Aihe