Hän on Sanna Marin, pääministerimme.

Oppositiossa riittää loanheittäjiä.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jep, ja äärivasemmistolainen.

Äänestä
  • Työläisdemari kuten kehyssriihessä paljastui, ei ole demareissa paljon lähivuosina ollut, saati näkyvissä päivänpolitiikassa. Kamala järkytys äärioikeiston Kokkareille ja Kepuleille 😎

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Työläisdemari kuten kehyssriihessä paljastui, ei ole demareissa paljon lähivuosina ollut, saati näkyvissä päivänpolitiikassa. Kamala järkytys äärioikeiston Kokkareille ja Kepuleille 😎

    Paljasti kehysriihessä olevansa työläisten pääministeri, ei antanut tippaakaan periksi jhllituskriisin ja hallituseron uhallakaan Saarikon Kepulle joka vaati työläiselle ja työttömälle leikkauksia etuihin. Teot kertoi kuka on työläisen ja työttömänä olevan työläisen puolella no tietenkin Marin ja SDP.

    Äänestä

Ihana Sannikki perämoottori.

Äänestä
  • Ihana Sannimaattori ulkolaitamoottori.

    Äänestä

Hyvä hallitus korona-aikaan. Ottivat asian vakavasti. Hienoa! Isänmaa ja kansalaiset kiittää!

Äänestä
  • Taas SDP Kiurun, Lindénin ja Marinin johdolla pelasti porvarit ja elinkeinoelämän itseltään 10/100 000 tolkun rajalla 👍

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Taas SDP Kiurun, Lindénin ja Marinin johdolla pelasti porvarit ja elinkeinoelämän itseltään 10/100 000 tolkun rajalla 👍

    Porvari narsistisessa itseensä käpertyneessä ahneudessaan ei ymmärrä omaa parastaan, onneksi on nannyt kaitsemassa.

    Äänestä

  • Ei voi enää sanoa kuin, että ei paljon paina. Etätyöt ja okt maakuntakeskuksessa samalla hinnalla kuin kaksio rajoituksien Helsingistä.

    Äänestä

EI MURO TYTTELI MIKÄÄN KIRKKOREKI OLE MUTTA AJAA NE PALJO TYÖ REELLÄKIN.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oppositiossa riittää loanheittäjiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu