Vasuri vihaa valkoista rotua nykyään sellaisella antaumuksella ettei mitään järkeä. Jos joku ihmettelee mistä tämä nykyinen kahtiajako oikein on lähtöisin niin juurikin intersektionaalisesta antivalkoisesta maailmanpaskannusaatteesta.
"Yhdistyneiden kansakuntien ihmisoikeuskomissaari Michelle Bachelet oli hiljattain pitämässään puheessa Geneven konferenssissa patistanut maailman valtioita maksamaan korvauksia mustille.
”Valtioiden on lakattava kieltämästä rasismi ja aloitettava sen purkaminen. Rakentakaa luottamusta; kuunnelkaa afrikkalaistaustaisten jälkeläisten ääntä. Kohdatkaa menneisyyden perintö ja toimittakaa korvaukset,” hän oli sanonut viitaten mustien esi-isien kokemaan orjuuteen ja jatkanut vielä tehden selväksi, että pelkät rahalliset korvaukset mustille eivät vielä riitä.
”Korvausten ei tulisi olla ainoastaan taloudellisia hyvityksiä. Sen tulisi lisäksi sisältää kuntoutusta, tiedostamista epäoikeudenmukaisuuksista, anteeksipyyntöjä, muistotilaisuuksia, koulutuksellisia uudistuksia ja takeita siitä, että moiset epäoikeudenmukaisuudet eivät tule enää toistumaan,” Bachelet jatkoi.
Vaikka suomalaiset eivät ole koskaan kolonialisoineet Afrikkaa, Suomi on jo suorastaan ylimaksanut korvauksia mustille kelarahojen muodossa."
Lähde: https://apnews.com/article/united-nations-death-of-george-floyd-racial-injustice-race-and-ethnicity-government-and-politics-8fa368dced6c7e34af4e4ecc3fdbccb4
/Partisaani
Kohta SINÄKIN saat maksaa BLM-veroa
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän EU:ssa keksitä jotain yhteisvastuullisia maksuja tätäkin varten. Ja kansa senkus maksaa.
- Anonyymi
Todellakin maksaa - ja äänestää uudestaan samat idiootit hallitukseen, jotta saisi maksaa vielä lisääkin. Menee kauan ennen kuin tämä valtamediaansa sokeasti luottava kansakunta herää yhtään mihinkään.
- Anonyymi
Ei todellakaan ratkaissut mitään se että Yli Viikarille saatiin järjestymään. Lopputili Valtiontarkastus ir. Xxxxx
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1283912Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143361- 193285
- 793237
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe573214- 292875
- 472677
- 542617
- 672397
- 192337