Kohta SINÄKIN saat maksaa BLM-veroa

Anonyymi

Vasuri vihaa valkoista rotua nykyään sellaisella antaumuksella ettei mitään järkeä. Jos joku ihmettelee mistä tämä nykyinen kahtiajako oikein on lähtöisin niin juurikin intersektionaalisesta antivalkoisesta maailmanpaskannusaatteesta.

"Yhdistyneiden kansakuntien ihmisoikeuskomissaari Michelle Bachelet oli hiljattain pitämässään puheessa Geneven konferenssissa patistanut maailman valtioita maksamaan korvauksia mustille.

”Valtioiden on lakattava kieltämästä rasismi ja aloitettava sen purkaminen. Rakentakaa luottamusta; kuunnelkaa afrikkalaistaustaisten jälkeläisten ääntä. Kohdatkaa menneisyyden perintö ja toimittakaa korvaukset,” hän oli sanonut viitaten mustien esi-isien kokemaan orjuuteen ja jatkanut vielä tehden selväksi, että pelkät rahalliset korvaukset mustille eivät vielä riitä.

”Korvausten ei tulisi olla ainoastaan taloudellisia hyvityksiä. Sen tulisi lisäksi sisältää kuntoutusta, tiedostamista epäoikeudenmukaisuuksista, anteeksipyyntöjä, muistotilaisuuksia, koulutuksellisia uudistuksia ja takeita siitä, että moiset epäoikeudenmukaisuudet eivät tule enää toistumaan,” Bachelet jatkoi.

Vaikka suomalaiset eivät ole koskaan kolonialisoineet Afrikkaa, Suomi on jo suorastaan ylimaksanut korvauksia mustille kelarahojen muodossa."

Lähde: https://apnews.com/article/united-nations-death-of-george-floyd-racial-injustice-race-and-ethnicity-government-and-politics-8fa368dced6c7e34af4e4ecc3fdbccb4

/Partisaani

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän EU:ssa keksitä jotain yhteisvastuullisia maksuja tätäkin varten. Ja kansa senkus maksaa.

      • Anonyymi

        Todellakin maksaa - ja äänestää uudestaan samat idiootit hallitukseen, jotta saisi maksaa vielä lisääkin. Menee kauan ennen kuin tämä valtamediaansa sokeasti luottava kansakunta herää yhtään mihinkään.


    • Anonyymi

      Ei todellakaan ratkaissut mitään se että Yli Viikarille saatiin järjestymään. Lopputili Valtiontarkastus ir. Xxxxx

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      49
      2368
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      52
      2151
    3. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      205
      1666
    4. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      68
      1630
    5. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      24
      1573
    6. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      18
      1439
    7. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      86
      1394
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      8
      1379
    9. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      19
      1284
    10. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1281
    Aihe