Kohta SINÄKIN saat maksaa BLM-veroa

Anonyymi

Vasuri vihaa valkoista rotua nykyään sellaisella antaumuksella ettei mitään järkeä. Jos joku ihmettelee mistä tämä nykyinen kahtiajako oikein on lähtöisin niin juurikin intersektionaalisesta antivalkoisesta maailmanpaskannusaatteesta.

"Yhdistyneiden kansakuntien ihmisoikeuskomissaari Michelle Bachelet oli hiljattain pitämässään puheessa Geneven konferenssissa patistanut maailman valtioita maksamaan korvauksia mustille.

”Valtioiden on lakattava kieltämästä rasismi ja aloitettava sen purkaminen. Rakentakaa luottamusta; kuunnelkaa afrikkalaistaustaisten jälkeläisten ääntä. Kohdatkaa menneisyyden perintö ja toimittakaa korvaukset,” hän oli sanonut viitaten mustien esi-isien kokemaan orjuuteen ja jatkanut vielä tehden selväksi, että pelkät rahalliset korvaukset mustille eivät vielä riitä.

”Korvausten ei tulisi olla ainoastaan taloudellisia hyvityksiä. Sen tulisi lisäksi sisältää kuntoutusta, tiedostamista epäoikeudenmukaisuuksista, anteeksipyyntöjä, muistotilaisuuksia, koulutuksellisia uudistuksia ja takeita siitä, että moiset epäoikeudenmukaisuudet eivät tule enää toistumaan,” Bachelet jatkoi.

Vaikka suomalaiset eivät ole koskaan kolonialisoineet Afrikkaa, Suomi on jo suorastaan ylimaksanut korvauksia mustille kelarahojen muodossa."

Lähde: https://apnews.com/article/united-nations-death-of-george-floyd-racial-injustice-race-and-ethnicity-government-and-politics-8fa368dced6c7e34af4e4ecc3fdbccb4

/Partisaani

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän EU:ssa keksitä jotain yhteisvastuullisia maksuja tätäkin varten. Ja kansa senkus maksaa.

      • Anonyymi

        Todellakin maksaa - ja äänestää uudestaan samat idiootit hallitukseen, jotta saisi maksaa vielä lisääkin. Menee kauan ennen kuin tämä valtamediaansa sokeasti luottava kansakunta herää yhtään mihinkään.


    • Anonyymi

      Ei todellakaan ratkaissut mitään se että Yli Viikarille saatiin järjestymään. Lopputili Valtiontarkastus ir. Xxxxx

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4756
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      173
      4292
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3912
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      127
      3892
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3691
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3508
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      99
      3064
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2905
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2726
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      16
      2476
    Aihe