Koronan vastustus on jo turhaa

Anonyymi

Korona on päättänyt ottaa voiton, sille emme voi mitään.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tältä perinteiseltä influenssalta voi välttyä VAIN sen sairastamalla. Tämäkään ei pitkässä juoksussa riitä, on vältettävä tehotuotantopöperöitä.
      Itseasiassa, suomessa olisi palattava 50-luvun tyyliseen maataloustuotantoon. Se voisi olla ainoa pelastus.
      t. haans.sea

    • Anonyymi

      Korjaus luonto ottaa voiton. Sitä se yletön sikiäminen ja siihen vuosikymmeniä tähdätty kehitysapu aiheuttaa. Päälle ongelmat eurooppaan kun väkiluku lähtee taas kasvuun.

    • Anonyymi

      VTT ratkaisee ongelmat. Se on kehittänyt jo nyhtökauran, joka on kansan suuri suosikki, myös heinäsirkkakeitto maistuu stadissa kulinaareille. Tulossa on kärpästoukka patukka, maistuisi vaikka lapsillekin.

      Uskokaa pois, tuo suomen suuremmoinen teknisen alan tutkimuslaitos ratkaisee maapallon väestöylikuormituksen. Ei lisäämällä näiden ruokaaresursseja todellisuudessa vaan vauhdittamalla entistäkin rajumpaa kulkutautia. On vain siis ajan kysymys, sillä aikaa ne puoskarit, sielä VTTssä syöttävät teille jo silkkaa pajunköyttäkin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Joo, korona vie voiton rokottamittomista

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      13
      4367
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1649
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      264
      1488
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1475
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      237
      1351
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1140
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1090
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1024
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1003
    Aihe