Suomi on jäämässä hännänhuipuksi

596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yleensä jolla tulee suurinlasku taloudessa alkaa myös nousu voimakkaana näin lyhyessä lamassa.
Kyllä se muillakin tasoittuu tuo kasvu kunhan saavat kiinni edes koronaa edeltävän ajan. Suomella se on helpompaa saavuttaa.
Suomella pienin taantuma niin nousukin hitaampaa.

Niin se talous vain toimii.

Äänestä

Pölhölässä ihmetellään kun saapasjalkamaan talous kasvaa suomen työnnettyään sinne kuusi miljardia riihikuivaa.
Onpa outoa kun ei kasva kotimaan.

Äänestä

Mitä veikkaatte maksaako Kreikka ja Italia tulevaisuudessa Suomen velkoja ja työaikojen lyhennyksiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

– EU-maissa rivakkaa kasvua, komissio nostaa talousennusteita
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/suomi-on-jaamassa-hannanhuipuksi-eu-maissa-rivakkaa-kasvua-komissio-nostaa-talousennusteita/bc5be0e3-84ca-483e-bd51-5c05d205dec2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu