on aika myydä nyt helteillä äkkiä mökki pois kun voi nyhtää kovan hinnan.Kohta sataa räntää ja kiinnostus putoaa kun koronakin alkaa olemaan ohi.
Kesä on jo ohi...
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Aika aikansa kutakin.
Näitten helteitten jälkeen sitä taas osaa sydänvikainen diapeetikko arvostaa ihan toisella tavalla vaikka räntäsadetta.
Ja muutkin jotka eivät pidä llian kuumasta kelistä. 20 plus astetta kesällä sopiva.
Räntäsateellakin voi oleilla mökillä, tai talvipakkasella samoin. Voi kalastella verkolla ja onkia järven jäältä. Voi hiihdellä, ajella moottorikelkalla, kyllä tekemistä riittää.
Lämmittää mökkiä puilla ja nauttia pimeydestä.
Ei ihminen vielä sentään ole täysin vieraantunut luonnosta.
Myy jos omistat.
Minulla on itellä käyttöä.
Syksyllä voi aloittaa taas vähän pitempien kävelylenkkien harrastamisen, näin eläkeiällä. Oikeestaan sitä(syksyä) jo alkanyt odottamaan innolla, vaikka näin vanhana ei kait mitään tulevaa pitäisikään odottaa innolla, kun se on taas vähistä jäljellä olevista päivistä poissa?
Elää vaan päivän kerrallaan. Niin ei tule mistään tressiä.
En ole ollenkaan mökki-ihminen. Teini-ikä meni halkosavotassa ja vanhan rintamamieshökkelin remontteja kirotessa. Ajatuskin omasta mökistä jossakin hemmetin pusikossa nostaa verenpainetta.
Meikäläinen tekee kyllä ihan mielellään kaikkea pientä puuhastelua. Mutta makuasioista onkin turha kiistellä.