Pojat ovat piiloanarkisteja, ilkeitä nalkuttajia. Rikkoovat sovittuja sääntöjä mutta ovat tekopyhät. Ei poikii mikään saa estää elämästå hyvää elämää.
Hyvästä kodista
2
104
Vastaukset
- Anonyymi
New Yorkissa mellakoineita valkoihoisia antifa- nuoria pidätettiin. Kävi ilmi, että he olivat pääosin hyvin vauraiden perheiden poikia ja tyttöjä. Toki täysi- ikäisiä.
Nuo yläluokkaiset nuoret aikuiset kärsivät valkoisesta syyllisyydestä etuoikeutetun asemansa takia. Niinpä, sen kun vaan ” kärsivät”.
Mutta miksi pitää tuo masokistinen kärsimys purkaa mellakointiin? Ja luulla, että kuvitellusta valkoisesta etuoikeudesta nauttisivat KAIKKI valkoiset?
Moni valkoinen on lähtöisin alaluokasta. Kuitenkin ahkeruudellaan, tunnollisuudellaan ja sitkeydellään päässyt hyvään asemaan yhteiskunnassa.
Törkeätä kun nuo hemmotellut kakarat kehtaavat syyllistää tavallisia valkoisia!? - Anonyymi
Niihän ne on hipitkin nykyään jotain rahasto pentuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1592598Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy252267Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä2042203Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82571674Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1421357Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861214Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.1021168Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171032Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään45990- 84947