Milla Arosen murhaaja vspaana

Voi luoja tämän maan munattomuuden määrää. Hävettää olla suomalainen.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008113842.html
452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Äijä päästetään vapaalle ja tuomitaan sen aikana elinkautiseen ja sitten ihmetellään, että mihin kummaan äijä on oikein kadonnut. Niin suomalaista niin suomalaista.

Äänestä
  • Eipä sitä voi pitää vangittunakaan ilman lainvoimaista tuomiota.

    Hyvä että Suomessa mennään lakien mukaan. Eikä netin huutoäänestysten mukaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eipä sitä voi pitää vangittunakaan ilman lainvoimaista tuomiota.

    Hyvä että Suomessa mennään lakien mukaan. Eikä netin huutoäänestysten mukaan.

    No sillähän oli 3 vuoden tuomio päällä.

    Äänestä

Nyt tämä kriminaali on saatu kiinni keskisuomessa. Jotain hyvää sentään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voi luoja tämän maan munattomuuden määrää. Hävettää olla suomalainen.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008113842.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu