Leikkauksista on kulunut kohta kaksi kuukautta. Pientä kiristyksen tunnetta on vielä, muttei kipuja.
Nyt alan olla tyytyväinen peilikuvaani, muutos vanhaan on huomattava.
Aluksi silmien muoto näytti vieraalta (vinot ja kapeammat kuin ennen), mutta nyt ne ovat palautumassa entiselleen. Tärkein asia on, että poskipäiden yläpuolella olevat silmäpussit ovat poissa. Toivottavasti pysyvätkin pitkään poissa.
Ala- ja yläluomileikkaus
Anonyymi
3
135
Vastaukset
- Anonyymi
Itse olen käynyt yläluomileikkauksessa, jos nyt saisin päättää, en menisi. Lopputulos ei välttämättä olekaan parempi.
- Anonyymi
Olitko heti alkukuukausien jälkeen tyytymätön vai vasta myöhemmin?
- Anonyymi
"Itse olen käynyt yläluomileikkauksessa, jos nyt saisin päättää, en menisi. Lopputulos ei välttämättä olekaan parempi."
Tuollainen kommentti on infoarvoltaan nolla kun ei kerrota ja kuvailla mikä lopputuloksessa ei miellytä vs. ennen toimenpidettä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1065518
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai954805Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672179- 1152010
- 1051767
- 2561557
- 3711308
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591141- 2091085