Suurkiitokset pääministerille ja hallitukselle.

Anonyymi

Olisin halunnut tämän kiitokseni sanomalehden sivulle vaan, en löytänyt pakkaa mihin olisin voinut kirjoittaa.
Uskonnollisten periaatteitten mukaan vanhustenhoidon hoitava hallitus on minun kohdallani onnistunut täydellisesti. Että kun josakin kohtaa raamatussa "en tiedä onko totta" on paikka jossa kerrotaan, "kärsi, kärsi kirkkaamman kruunun saat" niin, minun kruunuani suomalainen vanhustenhoito on onnistunut kirkastamaan tosi paljon!
Yön, päivän kanssa kärsimykset kilpailevat niin, että hartaana toivon kruununi pian tarpeeksi kirkastuneen. Että uskonnollisten periaatteiden mukaan jos, kärsimyksillä kirkkaan kruunun saa, kuinkahan moni siitä taivaanlahjasta saa kiittää suomen hallitusta?

6

86

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten se hallitus kärsimyksiäsi lisää?

    • Anonyymi

      Halusit kirjoittaa lehteen, mutta et löytänyt paikkaa? Löysit sitten vain ja ainoastaan Suomi24 keskustelun?

    • Anonyymi

      En oikein ymmärrä miten hallitus on syypää aloittajan kärsimyksiin. Hänen kaltaisensa henkilöt ovat niitä jotka eivät ole tyytyväisiä koskaan, aina on syy muissa.
      Jokainen täysijärkinen aikuinen on vastuussa omista asioistaan ja jos on elämänasenteellaan ja negatiivisuudellaan karkoittanut auttavat ihmiset ympäriltään.
      Aito Jumalaan uskova ei syyttele lähimmäisiään eikä esivaltaa omista töppäyksistään.
      Sanonta "sitä saa mitä tilaa" pitää kohdallasi paikkansa.

      • Anonyymi

        Et taida olla penaalin terävin kynä juttujesi perusteella !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et taida olla penaalin terävin kynä juttujesi perusteella !

        Sinä persuliini et nyt ole penaalissa ollenkaan!


    • Anonyymi

      Sarkasmia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      100
      8751
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4319
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1946
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      38
      1516
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1460
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1199
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1180
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      887
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      862
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      837
    Aihe