Suurkiitokset pääministerille ja hallitukselle.

Anonyymi

Olisin halunnut tämän kiitokseni sanomalehden sivulle vaan, en löytänyt pakkaa mihin olisin voinut kirjoittaa.
Uskonnollisten periaatteitten mukaan vanhustenhoidon hoitava hallitus on minun kohdallani onnistunut täydellisesti. Että kun josakin kohtaa raamatussa "en tiedä onko totta" on paikka jossa kerrotaan, "kärsi, kärsi kirkkaamman kruunun saat" niin, minun kruunuani suomalainen vanhustenhoito on onnistunut kirkastamaan tosi paljon!
Yön, päivän kanssa kärsimykset kilpailevat niin, että hartaana toivon kruununi pian tarpeeksi kirkastuneen. Että uskonnollisten periaatteiden mukaan jos, kärsimyksillä kirkkaan kruunun saa, kuinkahan moni siitä taivaanlahjasta saa kiittää suomen hallitusta?

6

133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten se hallitus kärsimyksiäsi lisää?

    • Anonyymi

      Halusit kirjoittaa lehteen, mutta et löytänyt paikkaa? Löysit sitten vain ja ainoastaan Suomi24 keskustelun?

    • Anonyymi

      En oikein ymmärrä miten hallitus on syypää aloittajan kärsimyksiin. Hänen kaltaisensa henkilöt ovat niitä jotka eivät ole tyytyväisiä koskaan, aina on syy muissa.
      Jokainen täysijärkinen aikuinen on vastuussa omista asioistaan ja jos on elämänasenteellaan ja negatiivisuudellaan karkoittanut auttavat ihmiset ympäriltään.
      Aito Jumalaan uskova ei syyttele lähimmäisiään eikä esivaltaa omista töppäyksistään.
      Sanonta "sitä saa mitä tilaa" pitää kohdallasi paikkansa.

      • Anonyymi

        Et taida olla penaalin terävin kynä juttujesi perusteella !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et taida olla penaalin terävin kynä juttujesi perusteella !

        Sinä persuliini et nyt ole penaalissa ollenkaan!


    • Anonyymi

      Sarkasmia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3195
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1254
    3. 66
      1183
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      988
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      886
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      856
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      819
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      46
      745
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      698
    Aihe