Sielu on hopealangan varassa

Anonyymi

Ihmisen kehossa. Kun se katkeaa niin se on sitten menoa. Esim ruumiistapoistumisilmiössä kanattaa olla varovainen että ei lennä liian korkealle.
Leikkauksissa on potilas irronnut ruumiistaan ja katsellut itseään salin katon rajasta.

10

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      minun on onneksi kultalangalla kiinni.

      • Anonyymi

        ei parane ukkosella liikkua ulkona 🤣


    • Anonyymi

      Aloittaja viitannee kuolemanrajakokemuksiin. Minulla sattuu olemaan sen tapainen kokemus. Sattui tapaturma ja löin reiteni kovaan esineeseen. Aluksi tuntui vain kipua, mutta parin tunnin kuluttua pökerryin keittiön lattialle - verisuoni oli katkennut ja se aiheutti jalan sisäisen verenvuodon, minkä seurauksena menetin tietämättäni paljon verta. Vaimoni ja poikani yrittivät herätellä minua.

      Minulla oli oikein keveä olo, tunsin ikään kuin leijuvani ilmassa. Näin omaiseni kuin putken tai käytävän päässä valossa. Sieltä he huhuiivat minua, mutta minua vain nukutti. Yritin pyytää heitä poistumaan, mutta he saivat minut heräämään ja toimittivat minut ensiapuun.

      Jälkeenpäin olen ajatellut tapahtunutta. Mielestäni tämä leijuminen ja valoisan käytävän näkeminen ovat aivojen hapenpuutteesta johtuvia hallusinaatioita. PIdän hyvin mahdollisena, että joku voi kokea leijuvansa vaikka katon rajassa ja katselevan sieltä, mutta kyse on vain hallusinaatiosta.

    • Anonyymi

      Tram-po-liinissa kannattaa pitää huoli, ettet Len-nä liian Korke-alle

      • Anonyymi

        Ja jos lyo reiden kovaa johonkin...?? Taipään??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja jos lyo reiden kovaa johonkin...?? Taipään??

        "Ja jos lyo reiden kovaa johonkin...?? Taipään??"
        No se "lyöminen" tapahtui siten, että putosin rakennustelineeltä kyljelleni noin 3 m korkeudelta. Muuten ei käynyt pahemmin, mutta reiden kohdalle sattui kivi. Päätäni en lyönyt mihinkään.


    • Anonyymi

      Voihan sitä valehdella kokeneensa kuoleman raja kokeuksia vaikka pilvin pimein...!

      • Anonyymi

        "Voihan sitä valehdella kokeneensa kuoleman raja kokeuksia vaikka pilvin pimein...!"
        Toki voi valehdella, mutta kertomani tapaus on tosi. En tiedä voiko sitä sanoa kuolemanrajakokemukseksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Voihan sitä valehdella kokeneensa kuoleman raja kokeuksia vaikka pilvin pimein...!"
        Toki voi valehdella, mutta kertomani tapaus on tosi. En tiedä voiko sitä sanoa kuolemanrajakokemukseksi.

        Niitä ruumiista irtautumistapauksia on maailmalla paljon. Kirjallisuutta myös.
        ❤️😋❤️💯❤️


      • Anonyymi

        Te uskovaiset itse olette aivopestyjä valehtelijoita.

        En tiedä muista ihmisistä joilla ollee uskoa...?

        Muuten, löitkö sinä sen reitesi kovasti johonkin?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9077
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6299
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1380
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1311
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      79
      1005
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      889
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      788
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      708
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      696
    Aihe