Kyllä kesä kohta loppuu

Anonyymi

Sitten olette taas melkein vuoden kylmissänne ja yksin eikä ole kumppania lämmittämässä.

1

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei lämmittämiseen kumppania tarvi. Hankkii joko lemmikin, joka käpertyy viereen nukkumaan, ja lämmittää välillä jopa liikaakin (sekä vallaten suurimman osan sängystä), tai sähköpeiton, joka lämmittää mukavasti talven pakkasissa.

      Ei tarvitse kuunnella toisen nalkutusta tekemättömistä asioista, saati unohtuneista merkkipäivistä, tai kavereiden kanssa viettämässä ajasta ja harrastuksista, johon on käyttänyt liikaa vapaa-aikaa, jonka takia ei yhteinen aika on ollut kortilla, tai sitä ei ole ollut ollenkaan toisen huidellessa vapaa-aikansa maailma, ja joko jättäen kumppanin kotiin yksin, tai ei ole pystynyt järjestämään kumppanin kanssa tapaamisia.

      Seksi on ainoa varma asia parisuhteessa, jos sitäkään edes on, kun paljon saa näiltäkin palstoilla lukea kuinka kumppani pihtaa, eikä seksiä ole saanut pitkiin aikoihin. Joten siis sekin on lopulta epävarmaa, onko parisuhteessa seksiä vai ei.

      Maailmassa on myynnissä niin paljon erilaisia seksileluja, joilla pystyy tyydyttämään omat tarpeensa myös yksin. Joten siihenkään ei välttämättä kumppania tarvitse.

      Loppujen lopuksi. Mihin kumppania edes tarvitsee? Sinkku voi tehdä kaiken tarvitsemansa yksin, ja elää siten kuin itse haluaa, päättäen omista asioista, ja tarvitsematta kuunnella toisen mielipiteitä asiasta kuin asiasta. Hillua kämpässä vaikka paskasissa kalsareissa, piereskellä ja röyhtäillä niin paljon kuin haluaa, ilman että siitä jatkuvasti valitetaan naama mutrulla.

      Onhan se kumppani kiva olla olemassa, mutta ei se ole elämisen ehto, jota ilman ei voi olla hengissä. Vallan mainiosti pärjää yksistään, jos niin haluaa.

      Kesä saa mun puolesta loppua, oli se kumppani sitten ilmestynyt mun elämään tai ei. Ei se maailmaa kaada, jos on talven issessein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe