Kielisvekot ne vaan jaksaa saivarrella

Melkein sääliksi käy kielisvekoja. Ne on jollakin tapaa aivopestyjä reppanoita.
Eivät elä todellisuudessa, kielitodellisuus on niille salattua totuutta.

Herätkää svekot!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Leikki-kaksikielisyys on niin, niin lapsellista!
Lapsellisia ne, jotka sitä ihannoi, siis svekot on lapsellisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Melkein sääliksi käy kielisvekoja. Ne on jollakin tapaa aivopestyjä reppanoita.
Eivät elä todellisuudessa, kielitodellisuus on niille salattua totuutta.

Herätkää svekot!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu