Kyllä huomaa taas että Harkimo on herännyt koomasta...

Jätkä vaatii "Sanktioita rokottamattomille".....ei sitten tullut mieleen jollakuskille että jollakin voi olla sairaus joka estää rokotteen ottamisen? Vittu mitä ideointia jälleen...no, ollaan suomessa niin älykkyyttähän ei voi odottaa...nyt voisi kertoa mitä sanktioita tulee syöpäpotilaalle esim. joka ei voisi tuota rokotetta ottaa?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Koronapassi on pelkkä tekosyy oikeistolle ja talouselämälle poistaa rajoitukset, kun kansa on muka rokotettu turvaan. Todellisuudessa rokotepassin omaavat 2 kertaa rokotetut saavat tartunnan ja levittävät koronaa siinä missä muutkin, kuten Israelissa ja muualla todettu. Itse asiassa enemmän koska he voivat parveilla ja tulla maahan koronapassilla ilman testejä tai negatiivisen ennakkotestin tulosta.

Rokotepassilla liikkuvat ovat siis varsinaisia koronalinkoja ja vaaraksi, koska levittävät koronavirusta väestöön ilman rajoituksia tai testejä ja tämä lisää uusien vielä vaarallisempien varianttien todennäköisyyttä. Tämä kaikki sen takia että elinkeinoelämä voi pitää rokotepassivedätyksen avulla bisnekset ja rajat auki. Se joka kannattaa rokotepasseja ajaa pelkästään bisneksen asiaa.

Rokotepassi ei suojele ketään koska rokottamaton on riski itselleen saaden todennäköisemmin vakavan tautimuodon. Sen sijaan rokotettu saa tartunnan ja tartuttaa virusta siinä missä rokottamatonkin. Kyse on puhtaasti talouselämän ja sitä lobbaavan oikeiston hämäysagendasta vapauttaa koronarajoitukset, kun kaikki ovat muka turvassa kun heidät on rokotettu.

Paras keino rajoittaa nyt on sulkea kaikki ravintolat loppuvuodeksi ja mielellään vielä kevääksi 2022. Tämä mieltä on lähdes koko suomen kansa, näin pitää toimia sitten.

Äänestä

Ja ajatelkaa kuinka paljon on ihmisiä, jotka eivät tiedä, mitä sairastavat, eivätkä uskalla siksi ottaa rokotetta.
Lääkärit, kun eivät nykyään tiedä mistään mitään, eivätkä osaa ottaa selvääkään.
Eikä kukaan tällaisena aikana halua yhtenään ravata lääkärissä, kun sieltä voi saada muutakin, kuin sen mikä ennestään jo on.

Äänestä

Harkimo ei vielä tiedä, että rokote on vapaaehtoinen. Kansanedustajana pitäisi kyllä tuo asia tietää.

Äänestä
  • Tämän jälkeen tuskin kukaan enää äänestää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jätkä vaatii "Sanktioita rokottamattomille".....ei sitten tullut mieleen jollakuskille että jollakin voi olla sairaus joka estää rokotteen ottamisen? Vittu mitä ideointia jälleen...no, ollaan suomessa niin älykkyyttähän ei voi odottaa...nyt voisi kertoa mitä sanktioita tulee syöpäpotilaalle esim. joka ei voisi tuota rokotetta ottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu