Kun kaikki isot toimijat maailmalla ja myös suomen viranomaiset ovat alusta asti kertoneet että Covid -19 on pässyt karkuun wuhanilaiselta torilta ja eläimestä.
Nyt tämä huru-ukko vaatii Kiinaa päästämään tutkijat kiinalaiseen laboratorioon.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008143833.html
Joe Biden hurahtanut salaliittoteoriaan?
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kiina, kommunistinen diktatuuri. Suomen persujen viimeisin maanpäällinen taivas.
Kiinasta ei tule kuin paskaa vain. Heidän takia saamme vielä kolmannen maailmansodan!
Thank you fucking much!- Anonyymi
Mitä? Onko Biden yhtäkkiä samaa mieltä Trumpin kanssa? Kuis nyt silleen?
- Anonyymi
Kyllähän tämä tapaus on erittäin epäilyttävä. Ei tarvitse olla salaliittoteoreetikko edes.
Jotkut tutkijathan on lisäksi epäilleet virusta laboratoriossa muunnelluksi.
Kyllä se alkuperä pitäisi selville saada, kun mistään eläimestä ei vielä ole löytynyt. - Anonyymi
Eikös Trump sanonut noin jo vuosi sitten ja hänet haukuttiin pystyyn sen vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984340Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842012Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310