Oletko happamaton uusi taikina?

Anonyymi

a. En ole

b. Olen

Neuvooko Jumala kristittyä Joonas seurustelemaan ja syömään yhdessä kristityn Mikko huorintekijän kanssa?

a. Ei neuvo , hänet tulee erottaa seurakunnasta.
b. Neuvoo, kasvakoon rikkavilja yhdessä hyvän viljan kanssa.

Commandohauis

11

<50

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pistä puhe.

      • Anonyymi

        Minä olen vanhurskautettu Jeesuksen Kristuksen nimessä. Olen yksi vanhurskas henki Jeesuksen kanssa ruumiinjäseneenään. Minun ruumiini on kalliisti ostettu Pyhän Hengen temppeli eikä enää Herran ostettua omakseen enää kuulu minulle harjoittamaan esim. haureutta esiaviollisesti naiseen ryhtymättä vaan kirkastamaan Jeesusta ruumiissani.

        Commandohauis


    • Onhan mua vaivattu ja hämmennetty, mutta kyllä mä tunnen yhä ihminen olevani 🥖

    • Anonyymi

      Jeesus söi syntisten kanssa. Kuvitteleeko palvelija olevansa Herraansa parempi?


      "Kun Jeesus kaupungista lähtiessään kulki tulliaseman ohi, hän näki Matteus-nimisen miehen istuvan siellä. Jeesus sanoi hänelle: ”Seuraa minua”, ja hän nousi ja lähti seuraamaan Jeesusta.

      Jeesus oli sitten aterialla hänen kodissaan. Sinne tuli myös useita publikaaneja ja muita syntisiä, ja he aterioivat Jeesuksen ja hänen opetuslastensa kanssa. Tämän nähdessään fariseukset sanoivat Jeesuksen opetuslapsille: ”Kuinka teidän opettajanne syö yhdessä publikaanien ja muiden syntisten kanssa!”

      Jeesus kuuli sen ja sanoi: ”Eivät terveet tarvitse parantajaa, vaan sairaat. Menkää ja tutkikaa, mitä tämä tarkoittaa: ’Armahtavaisuutta minä tahdon, en uhrimenoja.’ En minä ole tullut kutsumaan hurskaita, vaan syntisiä.” (Matt. 9:9-13).

    • Anonyymi

      Muista Commando, että joka kerta kun sinä itse katsot naista himoiten, olet tehnyt jo sydämessäsi huorin !

      • Sääntö ei koske heteronaisia eikä homoja.


    • Anonyymi

      Kirkko voi olla

      YKSI
      PYHÄ
      YHTEINEN
      APOSTOLINEN
      JNE.

      Jokin noista. Ei tarvii olla Pyhä aina ja kaikkialla.
      Tehkää kaikki kansat opetuslapsiksi....

      • Anonyymi

        Kirkon tulee olla yksi, pyhä ja apostolinen.

        *Sen tulee olla "yksi", sillä opin ja uskon on oltava yksi. On vain yksi oikea oppi. Kaikki muut, sen vastaiset opit ovat harhaoppeja. Jumala ja Hänen Sanansa On Yksi.

        Pyhä, apostolinen, kristillinen kirkko ei saa sisältää yhtäkään harhaoppia, vaan sen tulee myös olla:

        *Pyhä. Pyhä on pyhyyttä, Jumalan, Kristuksen pyhyyden vaikuttamassa hengessä elämistä ja uskomista. Pyhyyttä ei mitata ihmisen, hänen lihan tekojensa mukaan, vaan yksin Jumalan sanalla, Kristuksen teoilla ja Pyhällä Hengellä. Sillä, onko Kirkon oppi / yksilön USKO Jumalan sanan vaikuttamaa, vai eikö ole. Ihminen ei ole täydellinen, mutta opin, uskon vaikuttajan, sen kohteen ja ohjeen on sitä oltava. Siinä ei saa olla virhettä. Teot eivät koskaan ole, mutta uskon on oltava täydellinen. Mikä tahansa usko ei ole Jumalasta, eikä pelasta. On tiedettävä mitä ja mihin uskoo.

        *Apostolinen: Jeesuksen ja Hänen 2000-vuoden takaisten apostoliensa opetuksiin ja henkeen perustuva. Muita apostoleja ei ole. Kaikki apostolinen opetus annettiin näiden 12 kautta.

        En tiedä "yhteisestä", mutta sana "katolinen" tarkoittaa "yleistä ja kaikenkattavaa". Tästä en osaa sanoa, koska en tarkoin tunne Katolisen ja / tai Ortodoksisen kirkon teologiaa.

        Tämä on ihanne. Mutta ihmisen syntisyys on monessa kohdin estämässä tämän ihanteen toteutumista.

        (Kun nyt kerran kysyitte.)

        Sph


    • Anonyymi

      a ekaan.

      a tai b tokaan. en osaa tokaan vastata.

      • Anonyymi

        Rakastatko Israelia?

        Pelin saastahenki on se että juuri ennen Majesteettinsa Jeesuksen paluuta kaikki kansat kääntyvät Jerusalemia vastaan.

        Se on heille tekona kuin juotu myrkkymalja. Kolmasosa juutalaisia jää henkiin. Hyökkääjiäkin tuhoutuu suuret määrät.

        Voisiko IDF taktisesti räjäyttää ison pommin Gogin sodassa hyökkäävän ylivoiman edessä tietäen tuhoutuvansa itsekin mutta saisi hyökkääjät mukaan tuonpuoleiseen.

        Ihanassa maassa asuu miljoonia ihania ihmisiä ja heistä kuolee 2/3:s osa.

        Ei naurata. Suupieleni ovat alassuin.

        Commandohauis


    • Anonyymi

      Presidentti Sauli Niinistö käveli rautatien torilla, kunnes vastaan tuli adjudantti. ”Saanko vaivata teitä hetkisen, no ette saa, olenko mielestänne pullataikinaa?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      171
      1492
    2. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    3. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      88
      698
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      578
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      125
      518
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      516
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      490
    9. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    10. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      49
      479
    Aihe