En uskalla ottaa korona rokotetta .!

Olen koko nämä pari vuotta lukenut vaaroista ja Lääketeollisuuden paskuudesta. Tämä alkaa muistuttamaan Amerikan oman kansan lääkkeiden rosvohintoja. Diabetes lääkkeet esim . N.3000 dollaria kk. Ja ihmiset joutuu hakemaan sitä Kanadasta suhteessa ilmaiseksi jopa vuodeksi kerrallaan Suomen THL on pelkästään näiden kauppiaita.! Kansa on heille karjaa
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuttu tuli juuri Iso-Britanniasta jossa asunut pidempään. En uskalla tavata häntä sillä on mainostanut facessa että ei ota rokotteita. Itse jättäisin mielelläni juuri tämän taudin sairastamatta joten nou kän duu.

Äänestä

Piikkiä ei tarvitse. Korona nimittäin leviää juuri nyt niiden ihmisten parissa, jotka ovat rokotteet ottaneet. Ei mitään suojaa. Lisäksi he kulkevat maskeissaan ja hierovat käsiään alkoholilla kuten muutkin. Koko korona iskee sdp maskiin takasin ja taas kerran tuo julki SDP mitättömyyden tärkeimmissä asioissa. Kyllä sdp vessojen buunaukseen sopii. Ei kuitenkaan päätöksen tekoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen koko nämä pari vuotta lukenut vaaroista ja Lääketeollisuuden paskuudesta. Tämä alkaa muistuttamaan Amerikan oman kansan lääkkeiden rosvohintoja. Diabetes lääkkeet esim . N.3000 dollaria kk. Ja ihmiset joutuu hakemaan sitä Kanadasta suhteessa ilmaiseksi jopa vuodeksi kerrallaan Suomen THL on pelkästään näiden kauppiaita.! Kansa on heille karjaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu