joten miksi saatanallinen vouhotus?
Eivät enää julkaise kulemia päivittäin, koska niitä ei ole.
Mutta meuhkaaminen vaan jatkuu!
Eivät enää julkaise kulemia päivittäin, koska niitä ei ole.
Mutta meuhkaaminen vaan jatkuu!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Meuhkaaminen jatkuu ihan sen takia, että kaiken maailman asiantuntijat sitä haluaa
pärstänsä mediaan. että voi sillä paukutella henkseleitä paikallisessa pubissa.
Jonkun pitäisi tutkia myös näiden asiantuntijoiden kytkökset lääkefirmoihin...mutta sitähän ei tässä Demlandiassa tehdä.
Korona on vuosituhannen kusetus ilmastonmuutoksen kanssa. Voidaan sanoa että juurisyy tässäkin on raha eikä mikään muu.
Elä sie valhettele.
Vauvoja kuolee koronaan joukottain ja happipulloista on huutava pula.
Hoitajat itkevät sairaaloissa kun lapsia kuolee eivätkä mitään voi tehdä.
Oot kyl sekasin
Katsopa Suomen tilanne 2020 kesällä samaan aikaan. Sairaalassa oli 5, tehohoidossa 0 ja koronakuolemia 0. Ja ilman yhden yhtä rokotetta. Mutta mitä tapahtui syksyllä? Korona on vakavimmillaan hengitystieinfektiokaudella eli suunnilleen lokakuun alusta huhtikuun alkuun, eli ns. talvikauden. Kesä on Euroopassa hengitystieinfektioiden helpoin jakso infektion vakavuuden osalta. Tietenkin, mitä enemmän tartuntoja on kesälläkin, sitä useampia jotka joutuvat hoitoon, mutta määrä kasvaa huomattavasti enemmän varsinaisella hengitystieinfektiokaudella. Vai oletko nähnyt kesällä influenssan takia sairaalassa olevia tai kuolleita? Influnessavirusta on kesälläkin väestössä, mutta se ei juuri oireile, koska on ainakin 10x Covid-19 infektiota vaarattomampi, todennäköisesti vielä tätäkin huomattavasti vaarattomampi koronaan verrattuna.
Heinäkuussa 2020: tapauksia ilmoitetaan kymmenkunta päivässä, joinain päivänä ei yhtään.
Heinäkuussa 2021: tapauksia ilmoitetaan sadoittain päivässä. Tapausmäärät verrattavissa viime talveen ja kevääseen.
https://experience.arcgis.com/experience/d40b2aaf08be4b9c8ec38de30b714f26
Koronassa ei selvästikään ole mitään säännöllistä vuodenaikaista kausivaihtelua.
Korona on kaikkien aikojen suurin kusetus. Joka päivä uutisoidaan uusista tartunnoista. No millähän ne tartunnat on todistettu, ei yhtään millään vaan kaikki on pelkkää valetta. Syynä on suuret rahavirrat, jotka menee näiden nokkamiesten/naisten taskuihin. Ovat siis myyneet sielunsa pahiksien käyttöön ja ihan sama, mitä väestölle tapahtuu.
Älä nyt meineinaatko että kaikkialla maailmassa lavastetaan tämä tilanne. Taidat asua erakkona tai muuten hidas järjeltäsi. On työkavereita jotka ovat saaneet koronan sekä omapoika 38 v tämä ei ole mitään leikkiä vaikka rokotevastaiset rokotetta pelkäävät väittävät.
Mielenkiintoista seurata miten näille pahuuden ennustajille kelpaa apu kun suurella todennäkisyydellä tulevat saamaan koronaviruksen Deltamuunnoksen. Tukkivat tällöin terveydenhuollon ja ovat kykenemättömiä esim. opiskeluun/töihin.
Uskomatonta paskapuhetta. Turhaan pelkäät mitään "koronaa", sitä ei siis ole yhtään missään. Kyllä kannattaa ottaa kaikki mahdollinen selville, eikä pelätä totuutta. Tietoa on valtavan paljon, kunhan viitsii/uskaltaa sitä hakea. Totuus ei ole se, mitä THL, STM, WHO ym. toitottavat. Oikea totuus on ihan muuta. Se totuus tulee vielä julki ja sitten tulee aika, kun aletaan huutamaan sitä, että MIKSI ei meille kerrottu.
Niin, nämä sinun totuussivustot eivät toteuta yhtäkään tieteellistä kriiteeriä, minkä varassa sinunkin arki toimii tajuat sitä tai et.
Tunnistan tuon kommentin, kuullostaa erään facevaikuttaja rouvan ilmaisulta.
” Kyllä kannattaa ottaa kaikki mahdollinen selville, eikä pelätä totuutta. Tietoa on valtavan paljon, kunhan viitsii/uskaltaa sitä hakea. ”
Olen kaksi vuotta seurannut näitä teidän postauksia ja lähteitä, epätieteellisiä väitteitä. Olennaista on se että ne eivät perustu tutkimukseen, vertaisarviointiin, faktat voi olla väärin tai tilastoja tahallaan luetaan väärin. Riittää kun joku valkotakkinen sanoo jotain, kuten sen kaunis jenkki ortopedi….
Voit antaa yhden totuuden, katsotaan sitä sitten yhdessä.
Et todellakaan haluaisi sairastaa vakavamuotoista koronaa, et vaikka tietäisitkin selviäväsi siitä hengissä.
Sama kuin vakavamuotoinen influenssa. Miksi influenssa on hävinnyt maasta?
Ei ole hävinnyt, pcr-testi nyt ei vaan erota kumpi on influenssa vai korona. Tuloksena vain positiivinen ja paniikki on valmis.
Erottaa kyllä nämä toisistaan. Nyt kun ihmiset ovat käyttäneet maskeja ja on ollut kaikenmaailman käsienpesu yms kampanjoita, on influenssakin vähentynyt samalla.
Kun kampanjat loppuu, voidaan olettaa että myös influenssan tartuntamäärät lisääntyvät takaisin normaaleihin lukemiin .
THL:n tilastojen mukaan ei ole mihinkään hävinnyt, joten ei olehävinnyt maailmastakaan.
Miksi häviäisikään, kun influenssaviruksia kantavat elikot elelevät ja olelevat, kunnes pataan Kiinassa päätyvät.
Tietämätön kommentoi, kun ei ymmärrä että PCR on testimenetelmä ja erillisillä testeillä testataan influenssaa tai koronaa. Nämä eri testit eivät sekoitu toisiinsa. Tutki ja selvitä asioita ennen kuin jaat valheellista viestiäsi.
Uskottele tuota itsellesi, älä muille. Sinunlaisesi idiootit ovat maailman suola. Että minä nautin kun alatte itkemään kun kuolema lähenee.
Niin ja minua ei kiinnosta, vaikka itse kuolisin nyt.
Niinhän sinä luulet 😘
Pöh.
On PCR-testikittejä, joilla voidaan samanaikaisesti testata sekä koronaa että muita virusten aiheuttamia hengitystiesairauksia.
https://www.contagionlive.com/view/pcr-test-detect-differentiate-sars-cov-2-influenza-a-b-rsv
Roskaväite. Näitä testejä on useita ja kyse on CDC:n testistä. Se kehoitti käyttäämään muita testejä mitkä mittaavat sekä influenssa että koronaa. Mainittu testi mittaa vain koronaa, mutta ei sekoita sitä influenssaan.
Onko eri testit myös varianteille?
Agendan eteenpäin saattaminen vaati psykoosin ylläpitämistä lampaissa.
Tätä nimenomaan tuo jatkuva rokotteilla pelottelu koittaa tehdä.
>>>Korona ei näytä tappavan Suomessa enää juurikaan<<<
Siis käypäs hakemassa se rokotus.
">>>Korona ei näytä tappavan Suomessa enää juurikaan<<<
Siis käypäs hakemassa se rokotus."
Ei se rokotuskaan niin turvallinen ole.
Serkkuni (nainen) sai pahan ihottuman käteensä rokotuksen jälkeen. Alkoi rokotuskohdasta.
Eräs pitkaikainen tuttava (mies) sai pahoja sydänoireita saatuaan toisen piikin ja joutui sairaalaan. Toipui kuitenkin. Ei tule kestämään kolmatta piikkiä, jos siihen pakotetaan.
Useimmat tutut on saaneet vain lyhytaikaisia pahoinvointeja, tai eivät ole huomanneet mitään.
>>>Serkkuni (nainen) sai pahan ihottuman käteensä rokotuksen jälkeen. Alkoi rokotuskohdasta.<<<
Ei rokoteta käteen, vaan olkavarteen, joten valehtelet.
Patahin kekek-kekek, lopeta viisastelu. Tiedät kyllä mitä kirjoittaja tarkoitti.
En tiedä. Epäilen että tarkoitti valehdella.
virallinen selitys kai on rokotus, vanhuset kai on hyvässä kattavuudessa.
Jep. "Rokotteella" on saatu nopeasti lisää tilaa hoivakoteihin.
En nyt tuota tarkoittanut, 1000 nyt ei niin suuri määrä ole.
Meuhkaaminen jatkuu ehkä siksi kun jokainen poissaolopäivä maksaa niin paljon. Jos meuhkaamisella säästämme esimerkiksi 100 000 töistä poissaolopäivää,niin tuosta on helppo laskea paljonko on kokonaissäästö. Lasten poissaolo kouluista on asia jonka laskun maksamme tulevaisuudessa.
Miten sitten kun rokotetuista suurin osa kuolee 3 vuoden sisällä. Eivät kyllä töissä käy sanotaanko vuoden päästä, toisesta piikistä.
>>>...kun rokotetuista suurin osa kuolee 3 vuoden sisällä. <<<
Sanottaisiinko ainakin toistaiseksi että 'jos'?
Tsekataan tää asia sit vuoden, kahden ja kolmen päästä.
Missä kohtaa myönnät olleesi väärässä?
1. Kun vuoden päästä väki käy edelleen duunissa (vaikkei haluaisi)
2. Kun 2 vuoden päästä väki edelleen on elossa
3. Kun väki myös 3v päästä edelleen on elossa.
Kuolema ei ole tuo pointti, vaan mahdolliset vaikeat ja pitkäaikaiset sairastumiset.
Juuri niin. Koronarokotteiden tavoitehan on autoimmuniteetin alasajo mRNA:lla, jota ei ollut esim. polio- ja vesirokkorokotteissa kekkoslovakiassa. Näin ollen autoimmuunisairaudet ja syövät (rokotteen etyleenioksidista) lisääntyvät räjähdysmäisesti, ja Rockefellerien ja Bill Gatesin säätiöiden lääkeyhtiöt kiittävät Orionin ohella.
Höh höh höh.
Autoimmuniteetin alasajo ei suinkaan johtaisi autoimmuunisairauteen, vaan päinvastaiseen tilanteeseen.
Tiedätkös, että esim. moniin reumatauteihin (jotka on autoimmuunisairauksia) käytetään hoitona pieniä annoksia metotreksaattia (syöpälääkkeenä yleisesti käytetty), joka on immuunijärjestelmän toimintaa hillitsevä aine.
Perusbiologialla voi ymmärtää mikä ero perinteisillä rokotteilla ja mRNA:lla tajuaa että se on edistysaskel rokotekehityksessä. Kun koronan geenit oli sekvensioitu, rokotteen kehittäminen oli nopeaa ja pääsivät kliinisiin testeihin.
Rokotteita on useita käytössä ja lisää tulee koko ajan. Olisikin hyvä jos teette taulokon näistä missä näkyy mikä on cabalin, mikä on turvallinen ja mikä on vaaralinen. Tutkimusviitteet toki myös. Tokentube ja valkotakkinen kaveri ei riitä.
Tohtori+Alim:+"-+Kun+he+testasivat+mRNA-rokotetta/+-tekniikkaa,+he+testasivat+sitä+ensin+humanisoiduilla+hiirillä+ja+kahden+kuukauden+kuluttua+100%+hiiristä+oli+kuollut."
https://tokentube.net/v/1066501164/Rokote-on-biologinen-ase---Dr--Alim
Ja kahden kuukauden kuluttua parin miljoonan suomalaisen koronarokottamisesta montako miljoonaa on kuollut?
Oletko aivan tosissaan? Tämäkö todiste?
Tuhannet toisistaan riippumattomat tutkimuslaitokset käyttävät tieteellistä menetelmää ovat osa ”suurta valhetta?
Sinä elät tieteen varassa toimivan maailman kanssa. Perustuuko gps valheeseen? Lättäreiden mukaan kyllä koska painovoimaa ei ole mitä taas suhteellisuusteoria selittää ja sen kaavoilla näyttää sijaintisi tarkasti. Lol.
On muuten ihan normaalia tappaa koe-eläimet kokeen päätyttyä.
Sen välinpitämättömyysosastoltako tulit?
Älkää vastustako "rokotetta" vaan kunhan ette itse sitä ota. (kuukauden aforismi).
Jaa, että "kulemia" ??? mitä lie enää! "Eivät enää julkaise kulemia päivittäin, koska niitä ei ole."