Tämä rokotevastaisille tiedoksi, teidät voidaan siirtää "muihin työtehtäviin" tai jos sellaisia rokottamattomalle sopivia ei löydy, niin "etsimään uusia haasteita".
Rokottamaton ei välttämättä voi jatkaa työtehtävissään
Anonyymi
3396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Palstallakin päivystää muutama rokotevastainen salaliittohörhö. Jos olette töissä niin ottakaa rokote työpaikkanne säilyttämiseksi!
No kerroppas miksi otit rokotteen? Ei näytä olevan mitään hyötyä tässä taudissa? Mitä hyövää otta paskaa sisäänsä joka ei vielä auta mihinkään, päinvastoin rokotetut sairastaa...
Miten niin ei ole hyötyä, kyllähän siitä on hyötyä ettei koronavirus leviä niin voimakkaasti.
Minkä mukaan rokotteista ei ole hyötyä? Onko sinulla lähteitä mielipiteesi tueksi?
"Miten niin ei ole hyötyä, kyllähän siitä on hyötyä ettei koronavirus leviä niin voimakkaasti."
Euroopan lääkevirasto Pfizer/Biontech comirnaty rokotteesta.
https://www.ema.europa.eu/en/medicines/human/EPAR/comirnaty
Can Comirnaty reduce spread of the virus from one person to another?
The impact of vaccination with Comirnaty on the spread of the SARS-CoV-2 virus in the community is not yet known. It is not yet known how much vaccinated people may still be able to carry and spread the virus.
Google käännös:
Voiko Comirnaty vähentää viruksen leviämistä ihmiseltä toiselle?
Comirnaty-rokotuksen vaikutusta SARS-CoV-2-viruksen leviämiseen yhteisössä ei vielä tiedetä. Vielä ei tiedetä, kuinka paljon rokotetut voivat vielä kantaa ja levittää virusta.
Rokotettukin voi sairastua ja levittää tautia ympäriinsä.
Rokotteella on myös paljon ikäviä sivuvaikutuksia.
Ei+estä+levittämästä,+ei+estä+saamasta+tautia.
Lieventää+vain+oireita.
Rokottamaton+100%+turvassa+haittavaikutuksilta.
Rokotettu+100%+riski+haittavaikutuksille.
Mahdollisuus+saada+rokottamattomana+Korona+0,09%
Mahdollisuus+saada+lievänä+50%
Ottamalla+rokotteen+ottaa+vähintään+kaksinkertaisen+riskin.
Rokottamaton foliohattu lastenhoitaja tai opettajana on jo ajatuksena puistattava!
Sun kannattaa herätä tähän maailmaan. Koulumaailmassa pyörii myös huumeita ja henkistä väkivaltaa, ym. Puistattaako ne sinua?
RAHARIKAS LÄÄKETEOLLISUUS
Tiistai 10.8.2010
(Julkaistu Debatissa 3/2010)
Nyt se sitten vihdoin selvisi: sikainfluenssauhkaa ei todellisuudessa ollutkaan. Ainakaan siinä määrin kuin media, poliitikot ja lääketieteen ammattilaiset uhan vaarallisuudesta varoittelivat. Mutta kuka oikein hyötyi possujen kärsillä ja saparoilla lietsotun hysterian ylläpitämisestä?
Rokotevalmistajat saivat yksin Suomelta 100 miljoonaa euroa paksumman lompakon rokotteista, joiden vaikuttavuudesta terveyden laatuun ja tilaan on heikosti näyttöä. Euroopan tasolla possurokotekustannukset kipuavat miljardeihin. Pelko ja uhka ovat aina olleet tehokkaita markkinointikeinoja ja näiden varjolla on helppo myydä kansalle kuin kansalle palanen turvallisuudentunnetta. Massahysterian saavutettua kipupisteensä ei järjelle tai tosiasioille enää ole sijaa julkisessa keskustelussa. Päätöksenteosta tulee kiihotetun kansanjoukon lepyttämisen airut. Sanaparsi ”mitä jos” onkin yksi tehokkaimmista holtittoman rahanmenon oikeuttavista taikasanoista. Esirippu laskee ja lääketeollisuus kumartaa katsomossa töllöttäville aivottomille lampaille.
Lääketeollisuus kuljettaa lääkäreitämme vuosittain varsin avokätisesti erilaisiin seminaareihin ja koulutustapahtumiin ympäri maailmaa. Esimerkiksi Tampereen kaupunginhallituksen henkilöstöjaostolle tulee vuosittain hyväksyttäväksi kymmeniä tämänkaltaisia seminaarikutsuja. Toiminta on mahdollista, koska siitä hyötyvät sekä matkojen kustantajat että vastaanottajat. Lääkeyhtiöt saavat sanomansa perille ja kenties myötämielisemmän suhtautumisen tuotteisiinsa eli pidemmän päälle lisää rahaa, kaupunki saa maksutonta koulutusta lääkäreillensä ja lääkärit saavat kokemusta, tietoa ja tärkeydentunnetta matkoiltansa. Tilannetta voidaan halutessa perustella myös asiakkaan hyödyn näkökulmasta: saavathan sairaatkin tuhansien eurojen arvosta ammattitaitoisempaa apua vaivoihinsa. Toiminnan eettisyys on kuitenkin helposti myös kyseenalaistettavissa. ”Lahjuksilla” on aina hintansa ja lopulta laskun maksavat kuluttajat lääkkeiden hintojen sekä vääristyneen kilpailun ja tarjonnan muodossa.
Lääketeollisuus on yksi vaikutusvaltaisimmista nykypäivän poliittisista viiteryhmistä ja se toimii samalla paperisella polttoaineella kuin mikä tahansa kapitalistinen instituutio – rahalla. Samalla kun rikkaita länsimaita suitsutetaan erektio- ja elintapatautilääkkeillä, ei kehitysmaihin tahdo riittää edes historiallisen kehityksen näkökulmasta yksinkertaisimpia lääkkeitä ja rokotteita. Suomenkin 100 miljoonan possurokoterahalla olisi ollut mahdollista estää lukematon määrä lapsikuolemia kehitysmaissa. Toinen vaihtoehto olisi ollut laittaa rahat kotimaassa ennalta ehkäisevään sosiaalityöhön, päihdetyöhön ja terveysvalistukseen. Nämä jos mitkä ovat todellisia ”mitä jos” arvoisia resurssikohteita. Ehkä saamme vielä oikeudenmukaisuutta rahanmenoon, kunhan kansa saa taakseen miljardien arvoisen lobbauskoneiston, jolla voidella päättäjiä?
Kyllä noihin rokotteisiin saa suhtautua kriittisesti.
Rokotettujen luulis olevan itse suojattu koronalta niin miksi itkette jos joku ei piikkiä huoli?
Itse haluaisin piikittää erilaisia doping aineita, mutta ne on laittomia vaikka olis elimistön omaa kamaa kuten testoa, niillä sais lisää työtehoa koska palautuis paremmin urheilusta jota istumatyöläisen on pakko harrastaa, ikää kun tulee niin ei meinää enää palautua mistään
Marinin räväkkää blogikirjoitusta ei päässyt lukemaan - pääministerin esikunta: Mitään ei ole poistettu
Sanna Marinin vuonna 2010 tekemä kirjoitus on vahvaa kritiikkiä lääketeollisuutta ja kapitalismia kohtaan.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/ee931c53-d674-4205-80df-ac8095cd1474
Sehän olisi loistavaa, näin opettajana en ota rokotetta, ja jos sen takia ei enää voi mennä luokan eteen, niin se on vain hyvä. Vihaan opettamista.
Miksi sitten olet opettaja, oletko tollo?
Valitettavasti on totta, että rokotuksia ajetaan pakolla. Tyhmät ihmiset hykertelee tajuamatta ollenkaan mihin tämä johtaa.
Valvontayhteiskuntaan ja maailmanlaajuiseen totalitarismiin.
Ihmiset sirutetaan ja demokratian rippeetkin menetetään.
Koronarokotteilla ei siruteta ihmisiä vaan yritetään saada maailmanlaajuinen koronapandemia sammumaan ja yhteiskunnat toimimaan normaaliin tapaan.
Juuri näin.
Eihän tätä koronaa edes pidetä kovin vakavana tautina.
Suurimmalle osalle tulee vain pikkuflunssa.
Miksi paniikin omainen rokotushysteria?
Itse rokote on myös terveysriski.
Pakolla rokotetaan kaikki, mitä hyötyä tuosta vaarallisesta piikistä on jos se ei edes anna mitään suojaa? Kyllä on sekaisin kaikki ja aivopestyjä kun koronaa luukutetaan joka tuutista 24/7. Ei mitään järkeä koko touhussa.
Korona on indoktrinaatio aivan kuin evoluutioteoria ja ilmastonmuutoskin.
Mitä yrität selittää?
Juuri näin on asia:
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Indoktrinaatio
Koronan sairastaneilla ei työnantajat tee mitään, jos työssä hiemankaan tarvitaan älyä. Koronan sairastaneista tulee ajan kanssa imbesillejä.
Liukuhihna työhön koronavammaiset sopii ja muihin CP-vammaisten hommiin.
Hmmm, eikös se joku hanna nuhanenä sairasti jo koronan? Eipä ihme sitten kun kuuntelee hänen lausuntojaan.
Pääseekö rokotevasteiset työttömyyskortistoon, jos työnantajat eivät huoli heitä vai jääkö vaihtoehdoksi perustaa oma yritys?
Antakaas Sannan nyt ite kertoa rokotteista, Sannakin on rokotevastanen, ette vaan tainneet sitä tietää
Marinin räväkkää blogikirjoitusta ei päässyt lukemaan - pääministerin esikunta: Mitään ei ole poistettu
Sanna Marinin vuonna 2010 tekemä kirjoitus on vahvaa kritiikkiä lääketeollisuutta ja kapitalismia kohtaan.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/ee931c53-d674-4205-80df-ac8095cd1474
Mitähän STM:n Kirsi Varhila on mieltä rokotteista?
Tämä on kommunistista diktatuuria.
Se se on.
"Hulluuden tuli" palaa rokotemyönteisen päässä
T:
h
i
i
h
t
ä
j
ä 4 härmästä
kyllä voi jatkaa normaalisti
En ole väittänyt että rokotteessa olisi siru.
Ensin tulee rokotepassi, mutta kun se on hankala käyttää, alkaa mielipiteen muokkaus mikrosirun kätevyydestä. Media hehkuttaa uutta kätevää teknologiaa.
Ihmiset ovat innoissaan uudesta systeemistä joka "vapauttaa" heidät.
Siruun tulee kaikki ominaisuudet, maksamista myöten.
Jos ihminen sitten alkaa toimia valtaapitävien mielestä sopimattomasti, on hänen elämäänsä helppo vaikeuttaa.
Tähän menee vielä vuosia, mutta suunta on selvä.
Silloin ei tarvitse enää mennä äänestämään.
Sanna vapauttaa meidät rokotteista!!!
Antakaas Sannan nyt ite kertoa rokotteista, Sannakin on rokotevastanen, ette vaan tainneet sitä tietää
Marinin räväkkää blogikirjoitusta ei päässyt lukemaan - pääministerin esikunta: Mitään ei ole poistettu
Sanna Marinin vuonna 2010 tekemä kirjoitus on vahvaa kritiikkiä lääketeollisuutta ja kapitalismia kohtaan.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/ee931c53-d674-4205-80df-ac8095cd1474
Tuon perusteella Sanna vihaa kapitalismia