Ei olisi kuunaan päivänä voinut uskoa pari vuotta sitten missä nyt ihmiskuntana.
Ihmiset kulkevat kuin orjalauma totellen kaikkia käskyjä mitä heille annetaan. Maskit kasvoilla orjuuden merkkinä. Toisia kartellaan ja pelätään. Iltaisin katsotaan teeveen tuutista mitä käskyjä tulee seuravaksi ja minkälainen tautimuoto nyt alkaa jylläämään.
Jos tämä on kaikki huijausta niin kyllä täytyy antaa tunnustusta tämän suunnitelman keksijöille, sanoisin, että täysin perkeleellisellä viisaudella se on rakennettu.
Ihmiset kulkevat kuin orjalauma totellen kaikkia käskyjä mitä heille annetaan. Maskit kasvoilla orjuuden merkkinä. Toisia kartellaan ja pelätään. Iltaisin katsotaan teeveen tuutista mitä käskyjä tulee seuravaksi ja minkälainen tautimuoto nyt alkaa jylläämään.
Jos tämä on kaikki huijausta niin kyllä täytyy antaa tunnustusta tämän suunnitelman keksijöille, sanoisin, että täysin perkeleellisellä viisaudella se on rakennettu.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ihmiskunta vaeltaa alistettuna kohti tuhoa piikitettyinä ja maskit naamalla.
https://tokentube.net/v/3868871415/Kasvomaski-on-alistamisen-symboli---Rapsodia-fi--tulkkaus
Näin se juuri on.
Suomi olisi polvillaan ilman koronaakin,heikon hallituksen takia.
nyky ajassa uhkakuvat ovat arkipäivää jos niitä ole riittävästi niin niitä luodaan lisää,
Uhkakuvien luomien ja niillä pelotteleminen on erityisesti Persujen taktiikkaa.
Kansalaisia pelotellaan ensin keksityillä tai mitättömillä uhkakuvilla niin kauan, että riittävän moni kansalainen alkaa uskoa uhkakuvien olevan todellisia ja alkaa pelätä niitä tosissaan.
Sen jälkeen kaikki onkin valmista sille, että voidaan alkaa toistaa pelosta tutiseville kansalaisille, kuinka me olemme ainoita, jotka voivat ja haluavat pelastaa maamme noilta karmeilta uhilta.
Pörssitalousjärjestelmä on kaikkien huijauksien äiti. Miksi väki suostuu painamaan ympäripyöreitä muutaman patalaiskan omistajan edestä ja antamaan osan palkastaan koronkiskureille? Media aivopesee jatkuvalla syötöllä julkistaen yritysten tuloksia, mitkä on huijattu duunareilta.
Maski paha ei saa syodä kallaisoppa paassa
Ei niin suurta valhetta ole olemassa etteikö tyhmä lammas uskoisi sitä.
Nelijalkaiset LAMPAAT ovat älykkäitä .
Vainoharhaiset todellisuusdenialistit vöyhöttävät taas vammaisia houreitaan. Kyllä elämä on sitten vaikeaa toisille, kun koko maailma on salaliittossa heitä vastaan.
Punikki osaa tämän pelin.
Maski naamaan ja suu kiinni!
Muista kahden metrin turvaväli!
Käytä käsidesiä!
Otathan myrkkipiikin! Kyllä ihmiset ovat tyhmiä!
Uskovat kaiken mitä media heille syöttää!
Auroorassa on lämpimät sangyt ja hyvä ruoka. Kipaiseppa sinne.
Keitähän nämä aloittajan kaltaiset typerykset ovat? Katselevat jotain toopen tubia ja nielevät kaiken paskan, faktoja tarskimatta. Sen sijaan väittävät oikeiden uutistoimiston sähkeitä valeuutisiksi ja kuvittelevat jotain suurta salaliitoa.
Oikeasti ketään ei kiinnosta noiden vajakkien elo tai touhut ylipäätäänsä. Kovat on luulot itsestään, jos kuvittelee jonkin maailmanlaajuisen salaisen järjestön sotivan ainoastaan heitä vastaan. Vittu mitä pellejä.
Itkustasi ja muiden itkusta päätellen teitä kiinostaa aika paljokin oletko ite sitä huomannut että sua kiinostaa todella paljon ja olet niin kiinnostunut että olet jo tosi vihainenkin asiasta kun se niin kiinostaa ja vihastuttaa oletko huomanut tätä itsestäsi että suoa kiinostaa aika paljon vai etkö vihaltasi tätä huomaa?
Onneksi tuo säälittävien pölvästien porukka on todella marginaalinen. Eihän kukaan täysjärkinen ota todesta heidän ala-arvoisia roskalinkkejään netin surkeimmille sontasivustoille kuten toopentuupi ja rapsodia ja MV (MeValehdellaan)-trollaus.
Miten mun maailmani ei ole romahtanut. Minulla riittää elämän iloa, kunhan kukaan ei tule paasaamaan paskaa.
Tämän suunnittelijat ja toteuttajat joutaa kaikki hirteen! Ohkasella narulla ja hitaasti sätkien!!!!
Rättinaamat on just huvittavaa viihdettä kun maski ei esitä virusta se lukee jo itse maskin paketissa mutta silti pitävät sitä hahahaha.
Vainoharhaisten salaliittovammailijoiden kannattaisi lukea huolella tuo artikkeli ja sen jälkeen miettiä, ketkä tässä nyt oikeasti joutuvat, eivät polvilleen vaan pitkälleen, sairaalasänkyihin ja ruumisarkkuihin.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008169740.html
Onneksi kuitenkin sanot:"Jos tämä on huijausta.."
Ei ole huijausta.
En ole kärsinyt koronasta tai siitä tiedottamisesta yhtään mitään.
Hieman vähemmän matkustamista, mutta mitäpä se haittaa.
Älkää marmattako koko ajan, muistuttaa aivan pikkulasten käytöstä.
Maski naamat ne nyt vaan on koronaspykoosissa ja meuhkaavat ja siinähän meuhkaavat me maskittomat vaan eletään normaalisti jokainen tavallaan.
Moni polvistelee nykyään myös amerikkalaisten väkivaltaisen huumehörhön kunniaksi on meitä' joka löhtöön.