Kysytään nyt näin päin, koska tiedetään teatteriohjaaja, kirjailja, kulttuurineuvos ja -vaikuttaja Veijo Baltzarin huikea suosio demareissa. Demarit ovat jakaneet miljoonittain rahaa Baltzarin hienoihin projekteihin, on presidentti Tarja Halosen myöntämä neuvos titteli ja nyt hänestä on tehty ylistävä dokumenttikin.
Mutta, löytyykö tällaista erikoisuutta, demari, jolla ei ole kuttuurineuvos Baltzarin kuvaa seinällä?
Mutta, löytyykö tällaista erikoisuutta, demari, jolla ei ole kuttuurineuvos Baltzarin kuvaa seinällä?
Vastaukset 17
Vanhimmat
Feija-setä kusetti koko poliittista eliittiä!
Ja joutui kuseen.
Onneton provo persuporvarilta.
Linkki?
Onneton kommentti demarilta!
Epäilen että joillain demareilla ei ola, heillä esim. leluramin kuva...
Leluramit sulla on housuissasi persuporvari.
Linkki?
Katso raappahousuihhisi, niissä sulle linkkiä.
Baltzarin lisäksi varmaan Marin on aika monella demarilla. Ketähän muita? Vai onko nuo ne maineikkaimmat?
Husu, Al-Tae, lelu-Rami siinä muutama.
En ole demari enkä minkään suomalaisen kannattaja, eikä ole sukuun kuulumattomien kuviakaan seinällä tai missään.
Jos nyt välttämättä jonkun ulkopuolisen kuva pitäisi seinälle ripustaa, niin se olisi ehkä Donald Trump.
Näyttäisi kyllä hölmöltä omien sukulaisten seassa.
Ei ole juuri veijoa pahempaa rikollista.
Rikollista? Ei taida olla henkilöä johon demarit olisi vielä enemmän luottaneet, kuten aloittajan viestistäkin käy ilmi, kuinka voisi olla rikollinen.
Tämä Veijo oli Tarja Halosen päähänpinttymä ja erityissuosikki ja rouva pressa aikoina muiden oli lammasmaisesti seurattava suuren johtajan esimerkkiä muuten ei vihreää oksaa löytynyt. Sama kuvio toistuu marinin kohdalla, palvonta, demarien lempparitouhua.
Tää tohtori baltazar on se vanha lastenpiirretty
Myös Husun kuva saattaa koristaa monen demarin kodin seinää.