Ruokakaupassa käydessäsi, muista kakkapussit - ne loppuvat muuten kuitenkin. Yhden kierrätysmuovisen pussin hinnaksi tulee muutama sentti. Kokoja löytyy isolle ja pienelle.
Avaa pussinsuu kotona valmiiksi. Kun koirasi etsii paikkaa, johon rauhassa istahtaa, ota pussi käteesi "hanskaksi". Kakan nostoon maasta kuluu aikaa 3 sekuntia.
Voit hyvillä mielin, ilman "en se minä ollut" ympärillesi luimistelua, kävellä lähimmälle roskikselle. Samalla olet saanut hyvän venytyksen takareisille.
Jos käy vahinko ja koirasi kakkaa vaikkapa toisen kerran saman ulkoilun aikana, kun pussi on jo käytetty, ei hätää. Paina paikka mieleesi ja poimi talteen seuraavan kerran ohi mennessäsi <3
Näin se käy.
Pari hajamielistä koiran ulkoiluttajaa voi pilata kaikkien maineen ja syntyy vain pahaa mieltä ja inhoa kaikkien lemmikkejä kohtaan.
Nosta kakka
Anonyymi
3
71
Vastaukset
- Anonyymi
Näin juuri. Kakkapusseja voisi myös ostaa varalle eli hamstrata kuten vessapaperiakin. Saman tuotoksen käsittelystä niissä molemmissa ja kyse.
- Anonyymi
Niin just koiran omistajille koiran kakka pussit pakolliseksi . Tai sakkoa perään .
- Anonyymi
aika PASKA juttu sanon minä. Sori huono vitsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus166768- 1972500
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1001928En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761507Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911059- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46949- 77843
- 45719
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708