Korona uutiset!

montako piikkiä meinaat vielä ottaa tämän jälkeen kyse se itseltäsi älä kysy sitä valtamedialta???

https://tokentube.net/v/3280390580/Israelissa-84--uusista-tartunnoista-rokotetuilla-–-Senaattori-Johnson---Rapsodia-fi--tekstitys
1259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Eihän ne nytkään ikuisesti vaikuta, jos korona jatkuu vuosia.
Enintään vuoden välein on otettava tämä nykyinen 1 1. Se jos tulee kolmansia, neljänsiä, tai viidensiä tehoste-annoksia on sitten eri juttu.
Teho-osaston lääkäri sanoi eilen IS, että potilaat teholla ovat pää-osin rokottamattomia, muttei kertonut sitä, että onko siellä myös kahdesti rokotettuja. Epäilen, että on, koska olisihan se nyt mainittu isoin kirjaimin, jos yhtään kaksi rokote-annosta saanutta ei olisi tehohoidossa.

Äänestä

Valtamedia murhaa vaikka kaikki oman agendan vuoksi ne on jo tehny itsestään pellen eikä sitä mikään muuta.

Äänestä

keksijät on päättäneet tästä tehdä uusinormaali ja se tarkoittaa
RAHAT pois valtiolta ja ihmisiä testataan miljardeilla ja piikityksille ei ole loppua
jos ei älytä lopettaa.
tämä on kansan hypetystä eli valhetta.

piikissä on tauti ja sitten sitä hoidetaan mutta se maksaa ja tekee kipeää.

Äänestä
  • Tottakai.+Ne+tekee+vielä+tilin,+jotka+reilu+vuosi+sitten+älysivät+ostaa+näiden+lääkejättien+osakkeita.Piezfer+taisi+nostaa+just+reilu+10%+hintaa,+eikä+varmasti+ollut+viimeinen+hinnan+"tarkistus".

    Äänestä

Aion vuosittain ottaa koronapiikin. En anna persujen pelotella itseäni. Pelolle ei pidä antaa sijaa.

Äänestä

lapset sairastuu sydän ja verisuonisairauteen.

Äänestä

Fakta on se, että jos rokotteet aiheuttaa isossa mittakaavassa sydän ja/tai verisuonisairauksia pitkällä aikavälillä, niin se on loppu Suomen ja koko maailman toimiville terveydenhuoltojärjestelmille.
Suomessakin näitä sairauksia on jo kotoperäisesti niin paljon, ettei noissa kardiologisissa toiminnoissa ole pelivaraa koronarokotteiden jälkitaudeille.

Toisaalta rokottomattomat vakavaan tautimuotoon sairastuneet pistävät nykykehityksen valossa terveyden huollon äärirajoille syksyn mittaan, että nää on näitä fifty/sixty juttuja.

Äänestä

Montako kertaa meinaat vielä tehdä näin typeriä aloitusia ennen kuin Korona iskee sinuun ????????????????????????

Äänestä

Niin monta piikkiä otetaan mitä tarvitaan, että voi matkustaa, käydä konserteissa, elokuvissa, ravintoloissa jne normaalisti.

Piikkikammoiset voivat kaivautua perunakellareihin vaikka loppu vuosikymmeneksi.

Äänestä
  • No jos on kova hinku konsertteihin, elokuviin, ravintoloihin ja matkustella ulkomaille, ota se piikki.

    Minulle nuo ei ole niin tärkeitä asioita, että kokeellisen piikin otan. Katson ihan rauhassa seuraavat 2-5 vuotta aiheutuuko noista jotain isompaa tai sitten ei.

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

montako piikkiä meinaat vielä ottaa tämän jälkeen kyse se itseltäsi älä kysy sitä valtamedialta???

https://tokentube.net/v/3280390580/Israelissa-84--uusista-tartunnoista-rokotetuilla-–-Senaattori-Johnson---Rapsodia-fi--tekstitys

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu