Kristin usko on Saatanan suurin manifesti mitä koskaan on ihmiskunta maan päällään nähnyt!
Ilmestyskirjan Portto on Vatikaani ja Peto on Kaikki suuret haarautumat kristikunnasta.!!
Islami tähän lukien!
Pedon merkki on RISTI.
Ilmestyskirjan Portto on Vatikaani ja Peto on Kaikki suuret haarautumat kristikunnasta.!!
Islami tähän lukien!
Pedon merkki on RISTI.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kristinuskon, kuten muidenkin uskontojen nimissä on tehty ihmiskunnan historiassa paljon pahaa. Mutta onko se Jumalan tai Jeesuksen vika? Jeesus painotti aina puheissaan rakkautta. Miten uskonveli tai sisar onkaan monesti käyttäytynyt paholaisen tavoin lähimmäistään kohtaan. Mutta siinähän puhuukin Saatanan vaikutus. Jos hän saisi päättää, ei yhtäkään ihmistä syntyisi aineen tasolle, ja hän voisi edelleen vapaasti Kristuksen lunastustyöstä huolimatta hallita langenneita henkiä. Siíhenhän tähtäsi esim. lasten uhraaminen epäjumalille ja siihen tähtäävät kaikki veriteot ja väkivalta maailmassa. Sitä toteutetaan kiihkon ja fanaattisuuden avulla ja siinä saatanan joukot ovat taitavia. Mitä valon puoli voi, muuta kuin vedota ihmisen rakkauteen ja hänen hyviin puoliinsa? Se ei aina riitä ja tuntuu, että pahuus on vallalla maailmassa.
Ei kristinusko tai muut hyvään pyrkivät uskonnot sinänsä synnytä väkivaltaa ja veritekoja vaan sielunvihollinen, jonka tarkoituksena on tehdä jokaisen tuhlaajapojan ja -tytön kotimatka mahdollisimman vaikeaksi.
Raamatussa sanotaan, että itse pimeyden enkelit käyvät valkeuden vaatteissa. Mitä tämä tarkoittaa. Sitä, että heillä on mahdollisuudet harhauttaa ihmiskuntaa väärillä tiedoillaan pukemalla ne näennäiskristillisyyteen. Siitä on kysymys tässäkin asiassa. Jumalaa ei kielletä, muta Jeesus kielletään. Se ei ole mahdollista, sillä hän on Jumalan ainoa poika (siis Jumalan itse luoma) Muut Jumalan pojat saavat kiittää taivaallisesta ruumistaan Kristusta. Sillä Jumala antoi luomisvoimansa Pojalleen ja kaikki on luotu Hänen kauttansa ja Häneen, kuten Paavalikin toteaa. Siten Kristus saattoi täydellä syyllä sanoa, että Hän on tie, totuus ja elämä, eikä kukaan tule Jumalan valtakuntaan muuta kuin hänen kauttaan.Miten ajatus soveltuu muihin uskontoihin, ei ole kristityn asia pohdiskella, mutta oletettavasti siinäkin on kyse uskon sisällöstä, ei muodosta.
Kristikunta on ollut suurin eksyttäjä mitä voi olla. Josuah nasarettilainen oli ´aitoa tavaraa´.
Sitten tuli porttonainen, ja Vatikaanista hän teki itselleen asunnon Italiassa. Tämän jälkeen he aloittivat vainon, ja tappoivat jok´ikisen nasarettilasesta kertovan ihmisen.
Kun kaikki oli tapettu viimeistä ihmistä myöden, he keksivät Jeesuksen (huomaa nimi on Espanjalais-Portugalilainen) ja ristin tien. He tekivät Rististä pedonmerkin tietämättään. Ja näin kristillisyydestä tuli peto, ja sen eri haarat mukaanluettuna. Islamilaiset kuuluvat myös tähän samaan haaraan.
sillälailla....ottaa nyt unilääkkeensä ja näkee kauniita unia....hyvää yötä
Rukoilen, että Pyhä Henki avaisi ymmärryksesi tajuamaan Jumalan suuren rakkauden, jonka Hän on ilmoittanut ja julkituonut Pojassansa Jeesuksessa Kristuksessa!
Millä oikeudella ja valtuutuksella sanot, että Jeesus olisi paholainen? Varo, ettet pilkkaa Pyhää Henkeä, sillä Pyhän Hengen pilkkaa ei anneta anteeksi.
En pilkkaa Pyhäähenkeä enkä PyhääVoimaa mutta kyseen alaistan (persoona pyhänhengen) ja samoin pyhän kolminaisuuden.
Koska olen itse enkeliparantaja ja enkelini ovat sanoneet että kristin oppi on saatanasta eikä Jumalasta. ja pedon merkki on risti samoin koko kristillisyys on saatana suurin oppi ihmiskuntaa varten että hän voi eksyttää niin monta kun on mahdollista.
sinua raukkaa, kun olet pahasti eksyksissä!