AUTTAKAA! NENÄKORU!

Anonyymi

Moi! Oon 12/09 tyttö ja haluisin nenäkorun. Mun äidillä on ollu paljon lävistyksiä jo nuorena nii jos kysyn et saanko jonkun lävistyksen nii äiti vastaa melkein aina joo, no mut tänään kysyin äitiltä nenäkoruu ja se sano et lupaa mulle sen nenäkorun 13v synttäri lahjaks. (3.2) vaikka siihen alle puolivuotta vielä on nii haluisin alkaa miettii tätä asiaa jo nyt. Asianhan pointti oli se että kumpi sattuu enemmän sellai timantti sivuun vai septum? Jos joku on LÄVISTÄJÄLLÄ ottanu septumin tai sellai timantin nii kertotaa kumpi sattuu enemmän. Mullahan on aika suuri kipukynnys että mikään ei melkein satu!

3

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      moi, ite suosittelen septumia koska siitä ei jää näkyvää arpea ja muutenkin suht kivuton läväri :) parantui myös ainakin itelläni tosi nopeesti joten sanoisin että septum on hyvä ensimmäinen lävistys!

    • Nenäkoru sattuu ihan saameristi!!! Septum vähemmän eikä jää näkyvää arpea

    • SEPTUM SEPTUM SEPTUM.
      -Septum näyttää hyvältä
      -Ei näy arpea
      -Saa piilotettua vaikka koru on kohallaan
      -Helppo pestä
      Ainoo huono puoli on siinä, että jos ei pese tarpeeksi usein, se alkaa haista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      171
      2626
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2264
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1075
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      152
      972
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      391
      887
    6. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      878
    7. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      62
      837
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      101
      753
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      704
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      34
      672
    Aihe