AUTTAKAA! NENÄKORU!

Anonyymi

Moi! Oon 12/09 tyttö ja haluisin nenäkorun. Mun äidillä on ollu paljon lävistyksiä jo nuorena nii jos kysyn et saanko jonkun lävistyksen nii äiti vastaa melkein aina joo, no mut tänään kysyin äitiltä nenäkoruu ja se sano et lupaa mulle sen nenäkorun 13v synttäri lahjaks. (3.2) vaikka siihen alle puolivuotta vielä on nii haluisin alkaa miettii tätä asiaa jo nyt. Asianhan pointti oli se että kumpi sattuu enemmän sellai timantti sivuun vai septum? Jos joku on LÄVISTÄJÄLLÄ ottanu septumin tai sellai timantin nii kertotaa kumpi sattuu enemmän. Mullahan on aika suuri kipukynnys että mikään ei melkein satu!

3

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      moi, ite suosittelen septumia koska siitä ei jää näkyvää arpea ja muutenkin suht kivuton läväri :) parantui myös ainakin itelläni tosi nopeesti joten sanoisin että septum on hyvä ensimmäinen lävistys!

    • Nenäkoru sattuu ihan saameristi!!! Septum vähemmän eikä jää näkyvää arpea

    • SEPTUM SEPTUM SEPTUM.
      -Septum näyttää hyvältä
      -Ei näy arpea
      -Saa piilotettua vaikka koru on kohallaan
      -Helppo pestä
      Ainoo huono puoli on siinä, että jos ei pese tarpeeksi usein, se alkaa haista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      122
      4845
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4518
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      118
      1956
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1721
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1482
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      7
      1279
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1225
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1145
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1065
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      1008
    Aihe